ASTON MARTIN Lagonda, 2025’de çıkacak

  • 03 Kasım 2020
  • 7.057 kez görüntülendi.
ASTON MARTIN Lagonda, 2025’de çıkacak

İngiliz firmanın üst düzey yöneticisine göre Mercedes-Benz , Aston Martin’e elektrikli otomobil segmentine girmek için ihtiyaç duyduğu teknolojiyi sağlayacak . Pille çalışan ilk modelinin en erken 2025’te gelmesi planlanıyor.

Daha önce bildirilen ettiğimiz gibi, Mercedes olacak Aston Martin hisselerini artırmak onun için şirket erişimi elde eder, karşılığında 2023 yılına kadar% 20 melez ve elektrikli powertraıns. Bu bir kazan-kazan durumu: Bir yandan, Mercedes ölçek ekonomilerinin avantajlarından yararlanabilir. Öte yandan, (çok daha küçük olan) Aston Martin, geliştirme için aşırı miktarda para harcamadan anahtar teslimi teknolojiye erişebiliyor.

Yöneticiler sonuç olarak Aston Martin’in tekrar tekrar elektrifikasyon saldırısını yeniden başlatıyorlar. Automotive News Europe’a göre, ilk elektrikli modeli 2025 veya 2026’da satışa çıktığında Mercedes-Benz kaynaklı teknoloji kullanılarak üretilecek . Şirket patronu Tobias Moers ( 2020’nin başlarına kadar Mercedes-AMG’yi çalıştırdı ) platformun Almanya’dan geleceğini açıkladı, ancak motorun ve bataryanın da gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok. Ancak, yalnızca elektrikli bir alt markada Lagonda adını yeniden canlandırma planlarının iptal edildiğini doğruladı .

“Lagonda’nın gelecek için farklı bir amacı var. Elektrikli arabaların Aston Martins olması gerekiyor,” dedi.

Melezler bir benzinli-elektrikli versiyonu da dahil olmak da boru hattı olan yüksek sürme DBX . Mühendisler daha önce teknolojiyi kendi bünyelerinde geliştiriyorlardı, ancak artık resimde daha fazla Mercedes güç aktarma organı olduğu için proje otomotiv kül yığınına düşebilir. Moers, hangi yoldan gideceğine henüz karar vermediğini doğruladı.

“Hala bu [hibrit aktarma organları] üzerinde çalışıyoruz, ancak şimdi alternatiflerimiz var. Bunu söylemek için henüz çok erken,” dedi.

Aston Martin , ortadan motorlu Valhalla’yı 2021’de piyasaya sürecek ve plug-in hibrit DBX , 2023’te üretim hattından çıkmaya başlayacak. O yıl birkaç yeni model piyasaya sürülecek, Moers bir “ürün havai fişeği” sözü verdi ve makul. çoğunun bir dereceye kadar elektrifikasyonla mevcut olacağını varsaymak. Aston Martin’in 2024’te sattığı her dört veya beşinci arabanın şu ya da bu şekilde elektrikli olacağını tahmin etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...
Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı 9 yıl aradan sonra Türkiye’de 2020 Formula 1 sezonunun 14....