BİR YILDIZ DOĞDU

 • 20 Kasım 2020
 • 2.824 kez görüntülendi.
BİR YILDIZ DOĞDU

Citroën Ami’ye,  AutoBest jürisi tarafından “Bir Yıldız Doğdu” özel ödülü verildi.Mayıs ayından bu yana Fransa’dasatışta olan Ami, kapalı ve güvenli bir kabin içinde iki kişinin seyahat etmesine izin verirken, 14 yaşından büyük herkesinkentsel ulaşımda hayatını kolaylaştıran bir alternatif olarak öne çıkıyor. Geniş kitlelere daha fazla hareket özgürlüğü sağlayan yeni elektrikli bireysel mobilite çözümünün yenilikçi yaklaşımıödüllendirildi.

Ami, yeni nesil ulaşım beklentilerine pratik bir cevap niteliğini taşıyor.Kompakt boyutu, benzersiz tasarımı ve çığır açan görsel yaklaşımı ileşehir içi ulaşımın kurallarını yeniden yazıyor. Farklı düşünme felsefesi, gerek tamamen dijital yolculuk gerek dağıtım yöntemi açısındantüm Ami ekosistemine uzanıyor.

AutoBest jürisini heyecanlandıran ve etkileyen unsurlar şunlar:

1.KENDİNE ÖZGÜ ULAŞIM ÇÖZÜMÜ

 • Ami tamamen elektrikli bir araç.Sıfır CO2 emisyon seviyesi ile sessiz ve akıcı bir sürüşle tüm şehir merkezlerine erişim sağlayabiliyor. Ayrıca akıllı telefon gibi standart bir elektrik prizinde sadece üç saatte şarj edilebilen bir bataryaya sahip.
 • 2,41 metrelik uzunluğu ve 7,20 metre dönüş çapıyla son derece kompakt ve çevik bir araç olarak şehir içinde ulaşımı ve park etmeyi kolaylaştırıyor.
 • Kompakt dış boyutlarına karşın geniş ve ferah bir yaşama alanı sunan Ami, güneş veya yağmur gibi dış etkenlerden koruyan; kapalı, korunaklı ve ısıtmalı kabini ile iki kişinin rahat ve konforlu bir şekilde seyahat etmesine olanak tanıyor.
 • Orijinal bir form ve yenilikçi bir tasarımla dikkat çeken Ami simetrik parçalar ve altı aksesuar paketiylezengin bir kişiselleştirme yelpazesi ve son derece özgün bir görünüm sunuyor.

2.HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR

 • Ami, Fransa’da 14 yaşından itibaren ehliyetsiz olarak sürülebiliyor.
 • Cazip ve esnek ulaşım çözümleri herkesin gereksinimine uygun bir finansman ile sunuluyor. Ayrıca çeşitli kiralama ve araç paylaşım çözümleri ile kullanıcısının karşısına çıkıyor.

3.TAMAMEN DİJİTAL BİR SATIŞ YOLCULUĞU

 • Citroën, Ami ile müşterilerinin değişen tüketim alışkanlıklarına yanıt olarak dağıtım yöntemini yeniden şekillendiriyor. Özel olarak geliştirilen web sitesi ile satın alınan Ami, zamandan tasarruf eden özgür ve kolay bir müşteri deneyimi sağlıyor.
 • Müşteri; akıllı telefon, tablet veya bilgisayar gibi dijital cihazlardan haftanın yedi günü 24 saat ve dilediği yerden ve evinden çıkmadan Ami’yi keşfedebiliyor, yapılandırabiliyor, sipariş edilebiliyor ve ücretiniödeyebiliyor. Müşteri ayrıca bir deneme sürüşü için rezervasyon yapabiliyor, çağrı merkezi üzerinden ek bilgi alabiliyor, yetkili satış noktalarının listesini inceleyebiliyor veya teslimat adresini belirleyebiliyor.
 • Bir diğer önemli özellik olarak Ami, tıpkı diğer tüketici ürünleri gibi müşterinin evine teslim edilebiliyor.

4.ÖZEL DAĞITIM METODU

 • Citroën Ami, Fransa’da ülkenindağıtım lideri ve kentsel mobilite pazarında kilit bir oyuncu olan Fnac-Darty ağı ile olan işbirliği sayesinde yeni nesil tüketim alışkanlıklarına uygun yöntemlerle yeni müşterilere hitap ediyor.
 • Otomobilin taze ve ilginç ruhuna uygun olarak Ami, alışılagelmiş bir showroom yerine özel malzemeler(ahşap, metal) ve özel renklerle (turuncu) şekillendirilen pop-up oluşumlarda sergileniyor ve otomobil sergileme kurallarını yeniden yazıyor. Ami aksesuarları, bir inşaat setinin bileşenleri gibi gergilerle panellere monte ediliyor.

5.EKSİKSİZ VE ORİJİNAL TEST SİSTEMİ

Citroën, Ami’nin olabildiğince çok kişi tarafından deneyimlenmesini ve test edilmesini sağlamak için olağan test sistemini genişletti;

 • Mobil pop-up mağazalarıyaz boyunca Fransa’da aktifti.
 • Seçili Fnac ve Darty mağazalarında Amisergiliyor ve test için sunuluyor.
 • Kampanyaya katılan Fransa Citroën bayileri
 • Müşterinin evinden yapılan test sürüşleri

Citroën Ami sadece AutoBest jürisini etkilemekle kalmadı, aynı zamanda kullanıcıların da kalbini kazandı. Bugüne kadar Fransa’daki 2.400 müşteri, şehir için tasarlanmış bu yenilikçi kişisel mikro ulaşım çözümünü tercih etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...
Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı 9 yıl aradan sonra Türkiye’de 2020 Formula 1 sezonunun 14....