BRISA 10 Ülkede Pazar Payını Artırdı

  • 10 Ağustos 2020
  • 3.850 kez görüntülendi.
BRISA 10 Ülkede Pazar Payını Artırdı

Brisa, 2020’nin ilk yarısında tüm önlemleriyle operasyonlarına devam etti, güçlü bir performans sergiledi.

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki olan Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, 2020 yılının ilk yarısında COVID-19 küresel salgınının olumsuz etkilerine rağmen güçlü bir finansal performans kaydetti.

Şirket, FAVÖK seviyesinde geçen yılın aynı dönemine göre %22 artış elde etti ve şirketin FAVÖK büyüklüğü 328 milyon TL’ye ulaştı. Bunda dengeli işletme sermayesi yönetimi, başarılı kanal ve ürün portföyü yönetimi etkili oldu.

Salgın döneminde üretim ve operasyonlarını yüksek standartlarda güvenlik tedbirleri ile sürdüren şirket, yenilikçi hizmetleri ve toplumsal sağlığa yönelik uygulamaları ile yurtiçi cirosunu %16 artırdı. Yurt dışı pazarlarda ise, küresel salgından etkilenen uluslararası satışlara rağmen, 10 ülkede pazar payını artırdı.

Bridgestone ve Lassa markalarıyla Türkiye lastik pazarı lideri Brisa, 1 Ocak-30 Haziran 2020 dönemine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Brisa, ilk yarıyılda COVID-19 küresel salgınının olumsuz etkilerine rağmen güçlü bir finansal performans kaydetti. FAVÖK seviyesinde geçen yılın aynı dönemine göre %22 artış elde etti ve FAVÖK büyüklüğü 328 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Şirketin ilk yarıyıl net karı 97 milyon TL’ye ulaştı. Brisa’nın 2020 yılı ilk altı aydaki cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 artışla 1,7 milyar TL oldu.

Şirketin güçlü performansında, dengeli işletme sermayesi yönetimi, başarılı kanal ve ürün portföyü yönetimi etkili oldu.Aralık 2019’da 7 olan işletme sermayesi çevrim hızı 2020 yılının ilk yarısında 9’a yükseldi.

Brisa’nın 2020 yılı ilk yarıyıl performansını değerlendiren Brisa CEO’su Haluk Kürkçü; “Tüm dünya, COVID-19 döneminde toplumsal ve ekonomik bir sınavdan geçiyor. Bu anlamda hem ülkemizde hem de faaliyet gösterdiğimiz yurt dışı pazarlarda yenilikçi yaklaşımlar ve çözümlerle tüm paydaşlarımızın yanında yer alarak sürece katkı sunduk ve sunmaya da devam ediyoruz. Hızlı bir şekilde yeniden organize ettiğimiz süreçlerle, toplumun ve çalışanlarımızın sağlığını önceliğimize alarak üretimin ve operasyonlarımızın devamlılığını sağladık. Uçtan uca dezenfeksiyon, kişiye özel ekipmanlar, ultraviyole ışınla sterilizasyon, mağazalarımızda güvenlik uygulamaları ve yeni nesil çalışma modellerimiz ile çalışanlarımız, bayilerimiz ve müşterilerimiz salgının en yoğun zamanlarını dahi mümkün olan en iyi koşullarda geçirdiler. Aynı zamanda başta sağlık personelleri olmak üzere salgın döneminde zorunlu seyahatler için ücretsiz araç dezenfeksiyonu gibi hizmetlerle de toplumumuzun yanında olduk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
156.500 liradan başlıyor. Fiyat ve vergilendirme avantajı için tam alınacak otomobil. Citroën Türkiye, markanın tüm...
Yeni Neslin Süper Spor Otomobili MC20, Maserati Markası İçin Yeni Bir Dönemin Başlangıcını İşaret Ediyor!...
Z’nin uzun geçmişindeki stil özelliklerini tek, temiz ve modern bir pakette harmanlıyor. Ve şık kaportanın altında önde çift...
4. nesil Tucson hibrit motorlu olacak. Sensuous Sportiness ( Duygusal Sportif) mottosu ile daha kaslı...
Golf sekizinci nesil resmen vagonu oluyor adında, varyantları Golf Varyant ve Golf Alltrack . Varyant, Sportwagen’e eşdeğer.  Bir şirket sözcüsü bize...
Fotoğraf için özür dileriz. Daha iyi bir açı yakalanabilirdi. Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) tarihinde, bir...
WRC’nin Türkiye ayağını Toyota Gazoo ekibi kazandı. Podyumda 2. ve 3’lük ise, HYUNDAI’lerin oldu. En...
13-14-15 Kasım 2020 tarihlerinde İntercity İstanbul Park’da yapılacak olan Formula 1 yarışının biletleri satışa bu...
2020 Formula 1 sezonunun dokuzuncu yarışında Mercedes-AMG Petronas yine iki pilotuyla birden zirvede yer aldı....
2020 Formula 1 sezonunun yedinci yarışında Mercedes-AMG Petronas yine zirvede yer aldı. Belçika’daki SpaPisti’nde gerçekleştirilen...