Reklam
Reklam

Centilmen motosikletçiler prostat kanseri için Yapı Kredi bomontiada’da bir araya geldi

  • 29 Eylül 2019
  • 1.110 kez görüntülendi.
Centilmen motosikletçiler prostat kanseri için Yapı Kredi bomontiada’da bir araya geldi
Reklam

Her yıl Eylül ayının son Pazar günü dünya çapında düzenlenen The Distinguished Gentleman’s Ride (Centilmenler Sürüşü), bu yıl 29 Eylül tarihinde 110 ülkeden 700’den fazla şehir ile aynı anda İstanbul’da da gerçekleştirildi. Prostat kanserine ilişkin farkındalık yaratmak hedefiyle Yapı Kredi bomontiada’dan yola çıkan 250’ye yakın şık giyimli motosiklet tutkunu, Tarihi Yarımada’da gerçekleştirdikleri sürüşü yine aynı noktada tamamladı.

Prostat kanserine ilişkin farkındalık yaratmak ve tedaviye ilişkin çalışmalara finansal destek sağlamak amacıyla klasik ve nostaljik motosiklet severleri bir araya getiren The Distinguished Gentleman’s Ride, 29 Eylül Pazar günü Yapı Kredi bomontiada’nın ev sahipliğinde ve Eleventy ile Leica Türkiye’nin desteğiyle gerçekleştirildi.

Dünyadaki önde gelen erkek sağlığı fonu olan Movember Foundation yararına düzenlenen etkinlikler ile bu güne kadar 18,5 milyon dolardan fazla bağış toplandığını belirten DGR İstanbul Organizasyon Sorumlusu Attila Algan “Dünyada ve ülkemizde erkeklerde en sık rastlanan ikinci kanser türü prostat kanseri. Buna karşın hastalığın erken teşhis ve doğru yaklaşım yöntemleri ile tamamen tedavi edilebilmesi mümkün. The Distinguished Gentleman’s Ride etkinlikleri ile toplanan bağışlar daha fazla erkeğin prostat kanseri ile ilgili bilinçlenmesini, erken tanı için tarama testi yaptırmasını ve sağlığına kavuşmasını desteklemek için kullanılıyor” dedi.

İstanbul olarak bu etkinliğe 2014 yılından beri katıldıklarının da altını çizen Algan “Çok küçük bir grup olarak başladığımız sürüşe bu yıl 250’ye yakın motosiklet katıldı. Hedefimiz en kısa sürede Sidney, Londra, New York ve Los Angeles gibi binin üzerinde katılımcının yer aldığı büyük şehirlerin arasına girebilmek ve prostat kanseri ile ilgili araştırmalar için daha fazla finansal destek sağlayabilmek” dedi.

Mad Men dizisinin ana karakteri Don Draper’ın Matchless motosikleti üzerindeki şık halinden ilham alan The Distinguished Gentleman’s Ride, ilk kez 2012 yılında Avustralya’nın Sidney kentinde gerçekleştirildi. Bu yıl 110 ülkede 700’den fazla ülkeden 100 bin sürücü ile gerçekleştirilen etkinlikte prostat kanseri araştırmaları için 7 milyon dolara yakın finansal destek toplanması hedefleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
701.259 liradan piyasaya çıktı Bugüne kadar 772 binden fazla küresel satış rakamı ve 217’den fazla...
2016 yılında tanıtımı yapılarak prototip üretimi tamamlanan“GÜNSEL”in ilk modelinin tanıtımı 20 Şubat’ta yapılacak. Yakın Doğu...
12 Şubat’tan itibaren 111-149.500 lira fiyat aralığı ile piyasada olacak ANTAKYA’daki MÜZE OTEL’de tanıştığım Yeni...
29 Ocak’dan itibaren Peugeot Yetkili Satıcıları’nda yerini alacak olan yeni Peugeot SUV 2008, 148.500 TL’den...
Yeni Peugeot SUV 2008, 24 Ocak’da fiyatı belli olacak ve 29 Ocak’ta da satışa çıkacak...
Dünyanın en prestijli otomobil üreticilerinin desteğiyle başarıyı yakalayan Formula E’ye gelecek sezondan itibaren FIA dünya...
Renault F1 Takımı, 2020 Formula 1 FIA Dünya Şampiyonası hedeflerini açıklıyor. Pilotlar Daniel Ricciardo ve...
Richard Mille kadın yarış ekibi, 2020 ve 2021 ELMS Şampiyonalarında yarışacakLMP2’de ilk kez tamamı kadınlardan...
2020 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan ulusal otomobil sporları organizasyonlarını kapsayan yarışma takvimi Türkiye Otomobil Sporları...
Hyundai Motorsport, 2020 WRC sezonunun ilk yarışı olan Monte Carlo’yu kazandı. Belçikalı pilot Thierry Neuville,...