CITROËN C3 AIRCROSS EURO NCAP TESTLERİNDEN 5 YILDIZ ALDI

  • 18 Kasım 2017
CITROËN C3 AIRCROSS  EURO NCAP TESTLERİNDEN 5 YILDIZ ALDI

Benzersiz gövde stili, geniş iç mekanı ve segmentinde tek panoramik cam tavan sunmasıyla dikkat çeken Yeni Citroën C3 Aircross, çok sıkı kriterleri olan Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak yolcularına tam güvenlik sunduğunu kanıtladı.

Yeni Citroën C3 Aircross, hem yetişkin hem de farklı yaşlardaki çocuk yolcular için kendi segmentindeki en başarılı korumalardan birini sağlıyor.

Kasım 2017’de Türkiye pazarında satılmaya başlanan Yeni Citroën C3 Aircross, tüm Avrupa’da 20.000’in üzerinde sipariş alma başarısını 5 yıldızlı güvenlik ödülüyle taçlandırdı. Yeni Citroën C3 Aircross’un kapsamlı güvenlik donanımları ve yolcu koruması, sıkı kurallara sahip 2017 Euro NCAP protokolünden 5 yıldız alarak kendini kanıtladı.

Yeni Citroën C3 Aircross, Euro NCAP tarafından düzenlenen 2017 testlerinde en iyi puanları alarak güvenlik kalitesini doğruladı. Yeni Citroën C3 Aircross, sadece canlı tasarımı, fonksiyonel iç mekan özellikleri ya da verimli motorlarıyla değil, aktif ve pasif güvenlik, yaya güvenliği ve üstün sürücü destek teknolojileri sayesinde sürüş güvenliği anlamında da başarısını, 5 yıldızlı derecelendirmeyi kazanarak kanıtladı.

Yetişkin yolcu korumasında büyük başarı
Citroën Advanced Comfort program dahilinde geliştirilen Yeni Citroën C3 Aircross, özellikle gövde sağlamlığı anlamında yapılan iyileştirmelerin sonuçlarını Euro NCAP’in zorlu çarpışma testlerinde gösterdi. Yeni Citroën C3 Aircross, “Yetişkin Yolcu Koruması” olarak adlandırılan bölümden yüzde 85 gibi yüksek bir oranla ve 32.6 puanla ayrıldı. Yapılan iki farklı önden çarpışma testinden ilki olan “Karşılıklı Deforme Olabilir Bariyer ile Önden Çarpışma” testinden 8 puan üzerinden 7.8 puan alan Yeni Citroën C3 Aircross, bir diğer test olan “Tam Genişlikle Önden Çarpışma” testinden ise 8 puan üzerinden 7.7 puan kazandı. Euro NCAP’in değerlendirmesinde önden yapılan çarpışmalarda yolcu kabininin çok az deformasyona uğrayarak yolcuları başarılı bir şekilde koruduğu belirtildi. Öndeki her iki yolcunun diz ve uyluk kemiklerini çok başarılı bir şekilde koruyan Yeni Citroën C3 Aircross, hem yetişkinler hem de çocuklar için gereken tüm korumayı sağlayarak puanlarını arttırdı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ