DERİNDERE TOYOTA ile Yolları Ayırdı…

  • 15 Aralık 2014
  • 1.086 kez görüntülendi.
DERİNDERE TOYOTA ile Yolları Ayırdı…

DERİNDERE artık TOYOTA satmayacağını kamu oyuna duyurdu

KAMUOYUNA DUYURU
Derindere Grubu, otomotiv sektöründe 40 yılı aşkın deneyiminin yanı sıra, uzun yıllardır operasyonel kiralama alanındaki faaliyetleriyle, ülkemizin ve sektörümüzün en köklü kuruluşları arasında yer almaktadır.
Grubumuz bünyesinde, iki adet Toyota yetkili satıcılığı faaliyetinin yanı sıra; ülkemizin sektöründeki en büyük yerli sermayeli kuruluşu olan DRD Filo Kiralama ve dünya genelinde referans niteliğinde özelliklere sahip elektrikli araçlarımızın, üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdüren DMA- Derindere Motorlu Araçlar şirketleri yer almaktadır.
Grup şirketlerimizdenDRD; 22 binadetlik araç sayısı, 510 milyon TL ciro ve 1,2 milyar TL’yi aşan aktif toplamlar gibi güçlü adetsel ve finansal göstergelere sahiptir. Diğer bir şirketimiz DMA,elektrikli araçlar için geliştirdiği ve sahip olduğu teknolojiler sayesinde, otomotivde ülkemiz adına dünya çapında iddiasını ortaya koymaktadır. Bu gelişim ve değişim süreci, grubumuz çatısı altında faaliyet gösteren tüm birimlerin karlılık, verimlilik ve potansiyel temelli olarak yeniden değerlendirilmesini zorunlu kılmıştır.
Bu çerçevede gerçekleştirilen stratejik değerlendirmeler sonucunda, grubumuz bünyesinde İstanbul’da faaliyet gösteren Toyota Yetkili Satıcılık faaliyetlerinin sonlandırılmasına karar verilmiştir. Bununla birlikte, aynı markanın“Türkiye’de Anadolu’da faaliyete başlayan ilk yetkili satış noktası”özelliği ile Samsun’da yer alan yetkili satıcılık faaliyetlerinin sürdürülmesine, uzun yıllardır faaliyet gösterilen İstanbul Zeytinburnu yerleşkemizde tamamen özel olarak tasarlanmış konsept bir DMA elektrikli araçlar satış noktamızın faaliyete geçirilmesine ve aynı bölgede kapsamlı bir ikinci el otomotiv merkezi yatırımının gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.
Almış olduğumuz bu stratejik karar çerçevesinde, otomotiv sektörünün önemli markalarından biri olan Toyota markasına, şirketimize bugüne kadar değerli katkılar sağlayan tedarikçilerimize ve grubumuzu bugünlere getirmemizde en büyük destekçimiz olan değerli müşterilerimize, bugüne kadar göstermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz.
Sektöründe ülkemizin en büyük yerli sermayeli şirketi olan DRD Filo Kiralama markası ve ürettiği yüksek teknolojili elektrikli araçlar ile Türkiye’nin dünya genelinde adını başarıyla duyuran DMA Derindere Motorlu araçlar markası ile grubumuzun otomotiv sektöründeki ağırlığı artarak devam edecektir.
İlgili kararın sektörümüze, markalarımıza ve tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Aytekinhan YILDIRICI
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
3 versiyonla yenilendi, Türkiye fiyatı belli değil daha. Panda, bir dizi küçük tasarım güncellemesinin bir...
Euro fiyatlarını siz hesaplayın ama Türkiye’de sene başında ÖTV ile 250 bin liranın üzerinde satılmaya...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...
Intercity İstanbul Park’ta 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği...