Ejder Yalçın zırhlısına sıra dışı rakip

Ejder Yalçın zırhlısına sıra dışı rakip

Türk savunma sanayisinin son dönemdeki en dikkati çeken zırhlı kara araçlarından Ejder Yalçın, sıra dışı bir gösterinin parçası oldu.

ANKARA – GÖKSEL YILDIRIM

Bugüne kadar zorlu şartlar ve coğrafyalarda performans sınavlarından geçen, güçlü rakiplerle mücadele eden, sıcak bölgelerde askeri personeli tehditlerden koruyan Ejder Yalçın 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, bu kez sınıfının tamamen dışındaki bir rakiple gösteride karşı karşıya geldi.
Savunma sanayisinin önemli zırhlı kara aracı üreticilerinden Nurol Makina ve Sanayi AŞ’nin Sincan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisleri, sıra dışı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Türk savunma sanayisinin son dönemdeki en dikkat çeken zırhlı kara araçlarından Ejder Yalçın, sıra dışı bir gösterinin parçası oldu. Zorlu parkurlarıyla dikkati çeken enduro motosiklet yarışı Red Bull Sea To Sky’a katılan şirket çalışanı Atilla Özkolaçık, son antremanlarından birini zırhlı araçların test edildiği pistte Ejder Yalçın’la yaptı. ( Nurol Makina – Anadolu Ajansı )


Şirketin farklı konseptlerdeki zırhlı araçları ürettiği ve test ettiği tesis, alışılmışın dışında bir konuğu ağırladı.
Zorlu parkurlarıyla dikkati çeken enduro motosiklet yarışı Red Bull Sea To Sky’a katılan şirket çalışanı Atilla Özkolaçık, motorsikletiyle test pistinde boy gösterdi.
Zırhlı araçların yeteneklerinin ölçülmesi amacıyla çeşitli engellerle donatılan parkurda performansını ortaya koyan Özkolaçık’a, daha sonra Ejder Yalçın eşlik etti. Özkolaçık, pistte Ejder Yalçın ile birlikte motorsikletinin sınırlarını zorladı, engelleri yan yana aştı.
Ejder Yalçın, askeri birliklerle güvenlik güçlerinin meskun mahal ve kırsal alanlar dahil, her türlü bölge ve arazi şartlarında harekat ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla üretildi.

Ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar ve gelişen teknolojiler doğrultusunda yeni kabiliyetlerle donatılan Ejder Yalçın, saatte 120 kilometre hızla görev yapabiliyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ