FORD, Wings For Life’da

  • 08 Mayıs 2018
FORD, Wings For Life’da

Ford Otosan, Wings For Life Dünya Koşusu’nda dünyanın en kalabalık 3. takımıyla koştu

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteği hız kesmeden sürdüren Ford Otosan, omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla global çapta düzenlenen Wings For Life World Run’ın Türkiye ayağının bu yıl da ana sponsorluğunu üstlendi. Dünyanın farklı noktalarında 12 ülke ile aynı anda Türkiye’nin İzmir kentinde gerçekleştirilen koşuda Ford Otosan, 943 kişilik Ford Team ile dünyadaki üçüncü büyük takıma sahip olmanın gururunu yaşadı. Ford Team, aralarında ünlü sanatçı Mirkelam ile Ford Otosan çalışanları, tedarikçileri, paydaşları ve gönüllü katılımcılardan oluştu. Ford Motorsport Türkiye’nin şampiyon ralli pilotu Murat Bostancı’nın kullandığı Ford Kuga’nın “Yakalama Aracı” olduğu yarışa 8 bin kişi katıldı.

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla dünyanın farklı noktasındaki 12 şehirde, 6 Mayıs Pazar günü eş zamanlı olarak düzenlenen Wings For Life World Run’ın Türkiye ayağı, İzmir’de Ford Otosan’ın ana sponsorluğunda ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşti. Yarışta “Yakalama Aracı” olan Ford Kuga’yı Ford Motorsport Türkiye’nin şampiyon ralli pilotu Murat Bostancı kullandı.

Ford Otosan en kalabalık ekiple yarıştı
Wings For Life Vakfı’nın düzenlediği, dünyanın en büyük yardım koşularından biri olarak değerlendirilen Wings For Life Dünya Koşusu’na 12 ülkede 100 bini aşkın kişi katılım gösterdi. İzmir Kültürpark Lozan Kapısı’ndan başlayan İzmir ayağındaki koşuya ise 8 bin kişi katıldı. Yarışı üç yıldır destekleyen Ford Otosan da bu yıl Wings for Life World Run’a, 135 kişilik çalışan kadrosuyla katıldı. Omurilik felci araştırmalarına fon yaratmak ve farkındalığı artırmak amacıyla kurulan ve toplam 943 kişiye ulaşan Ford Team’in katılımcıları arasında ünlü sanatçı Mirkelam ve ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı’nın yanı sıra Ford Otosan çalışanları, tedarikçileri, paydaşları ve gönüllü katılımcıları yer aldı.
Ford Otosan verdiği desteğin üstüne Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne 40 adet akülü tekerlekli sandalye bağışlamak üzere harekete geçti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ