İkinci elde, online mezat

  • 29 Ağustos 2014
  • 1.379 kez görüntülendi.
İkinci elde, online mezat

Aracınızı anında satıp, paranızı nakit alabilirsiniz

50 saniyede 1 araç satışı ile Türkiye’nin ikinci el otomobil borsası haline gelen Manheim Türkiye bireysel tüketiciler için hızlı ve güvenilir bir ikinci el araç satış platformu kurdu. Otomax.com, Manheim Türkiye’nin pazardaki bilgi birikimi, ekspertiz ve fiyatlandırma sistemiyle otomobile hak ettiği değeri veriyor. Bu sistemle gelecek 3 yıl içerisinde, ülke genelinde toplam 15 araç satın alma noktası açacak olan Manheim Türkiye, 15 bin adet araç almayı hedefliyor.

28 Ağustos 2014, İstanbul. Borusan Holding ile dünyanın önde gelen açık artırma şirketi Manheim Auctions’un ortaklığıyla kurulan Manheim Türkiye, 2004’ten bu yana uyguladığı ‘İkinci El Oto Açık Artırma Sistemi’ tedariğine bireysel araç sahiplerini de kattı. Bugüne kadar araç portföyünü filo kiralama şirketleri, yetkili satıcılar ve galericilerden oluşturan Manheim Türkiye, Mayıs 2014’ten itibaren ikinci el araç sahibi bireyleri de portföyüne dahil etti. İkinci el otomobil fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir rol oynayan Manheim Türkiye, bireysel satıcıya Otomax.com sitesi üzerinden ulaşıyor. 3 yıl içinde 3 milyon dolar yatırım yaparak farklı şehirlerde 15 araç satın alma noktası kuracak olan Manheim Türkiye, bu zaman zarfında bireysel satıcıdan 15 bin adet araç almayı hedefliyor.

İkinci el satışları kurumsal değil

Mayıs ayından itibaren bireysel araç sahiplerinden toplam 175 araç aldıklarını ifade eden Manheim Türkiye Genel Müdürü H. Zafer Terzioğlu ise “Bugüne kadarki satıcı portföyümüzün yüzde 55’ini kiralama şirketleri, yüzde 30’unu yetkili satıcılar ve galericiler, yüzde 15’lik kısmını ise firmalar oluşturuyordu. Otomax.com sayesinde araç tedariğimiz için tüketicilerden de araç satın almaya başladık. 3 sene içinde tedariğin yüzde 20’sinin bu araçlardan oluşmasını hedefliyoruz.” dedi. Araç sahiplerinin ikinci el araçlarını satacakları zaman kurumsal bir firma ile temas etmeyi tercih ettiklerini söyleyen Terzioğlu, “Bunun en önemli nedeni güven. İkinci neden ise; hızlı ve kaliteli hizmet” dedi. Türkiye’de ikinci el otomobil satışının henüz kurumsallaşamadığını açıklayan Terzioğlu, “İnsanlar bu konuda bir referans bulamadıkları için araçlarının gerçek satış fiyatını bilemiyorlar. Zaten en büyük problem de bu” dedi.

Güvenilir ve hızlı ikinci el satış platformu kuruldu

Otomax.com ile ikinci el otomobilini satmak isteyen bireylere güvenilir ve hızlı hizmet alacakları bir referans kaynağı olmak istediklerini vurgulayan Terzioğlu, “Araç sahipleri bizimle birlikte araçlarını doğru fiyatta ve anında paraya çevirebiliyorlar. Otomax.com’da ister bireyler olsun ister şirketler, öz malı olan herkes bu sisteme dahil olabiliyor. Her marka-model, her tip aracı alıyoruz. Yüksek kilometrede, hasarlı olması farketmiyor” dedi. Terzioğlu, “İlk etapta bireysel satıcılarımızı İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde ağırlıyoruz. İstanbul’da Tuzla, Seyrantepe ve Yenibosna’da şubelerimiz bulunuyor, Eylül ayı içinde Kozyatağı bölgesinde de yeni şubemizi hizmete sunacağız. 3 yıl içerisinde de 3 milyon dolarlık bir yatırımla araç satın alma noktası sayımızı 15’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

2013 yılında 15 bin 360 adet araç sattıklarını, 2012 yılında bu rakamın 10 bin 640 adet olduğunu belirten Terzioğlu “2014’te 19.000 adet araç satacağız. Hedefimiz 3 yıl içerisinde üye sayımızı 5 bine, satış rakamımızı da 50 bin adede çıkarmak. Bu hedefimizin 15 bin adetlik kısmını bireysel satıcılardan oluşturmayı planlıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...