Reklam
Reklam

KIA’NIN ÜRETİM TESİSLERİNDE YEŞİL ALANLAR BÜYÜYOR

  • 18 Ağustos 2016
  • 964 kez görüntülendi.
KIA’NIN ÜRETİM TESİSLERİNDE YEŞİL ALANLAR BÜYÜYOR

YEŞİLE DESTEK

Sürdürülebilir büyüme ilkesi ile faaliyetlerini sürdüren KIA, üretim tesislerindeki yeşil alanları büyütüyor. Dünyanın farklı bölgelerindeki tesislerine yaklaşık 5 milyon ağaç diken KIA’nın hayata geçirdiği yeşil alanlar, 866 futbol sahasına eşdeğer büyüklüğe ulaştı. KIA’nın sürdürülebilirlik raporunda, 15 yıldır hiçbir üretim tesisinde toprak kirlenmesi vakası yaşanmadığı kaydedildi.

Beş ülkedeki 11 üretim ve montaj tesisinde yıllık 3 milyondan fazla araç üreten KIA, dünya otomotiv liginde hızla yükselirken sürdürülebilir hayata da katkıda bulunuyor. KIA, 2015 yılında dünya çapındaki üretim tesislerine, 136.289 m2 daha yeşil alan ekledi. KIA’nın yıllık sürdürülebilirlik raporunda yayınlanan bilgilere göre markanın Kore, Avrupa, ABD ve Çin’de yer alan tesislerinde yaratılan toplam yeşil alan büyüklüğü, 866 futbol sahasına eş değer büyüklüğe erişti.
5 milyona yakın ağaç dikti.

KIA_Hwasung_Plant

Ağaçlandırma faaliyetlerini, çevre dostu üretim modelinin en önemli fonksiyonu olarak gören KIA, 2015 yılının sonunda üretim tesislerindeki alanlara toplam 4,94 milyon ağaç dikti. KIA diktiği ağaçlarla, atmosferdeki karbondioksit emilimine katkıda bulunuyor. Tek bir ağaç, yılda yaklaşık 22 kg CO2 emilimi gerçekleştirirken, KIA’nın ağaçlandırma çalışmaları sayesinde bu rakam yaklaşık 107.5 milyon ton oldu. KIA’nın yıllık sürdürülebilirlik raporunda yer alan bir diğer bilgiye göre de, markanın 2000 yılından bu yana üretim tesislerinin hiç birinde toprak kirliliği sorunu ile karşılaşılmadı.
Yeşil girişimcilik projelerine yatırım
Yeşil girişimcilik projelerine yaptığı yatırım miktarını 2015 yılında yüzde 50 artırarak 32.5 milyon dolara çıkaran KIA, tehlikeli madde kullanmaksızın üretim ve boya işlemleri gibi pek çok yeni girişimi de yakın gelecekte hayata geçirmeyi planlıyor.
KIA’nın üretimin çevre üzerindeki etkilerini azaltma projeleri kapsamında yaptığı, alternatif güç aktarım mekanizmalarının geliştirilmesi ve üretimde geri dönüşümlü, çevre dostu malzemelerin kullanımı gibi çalışmalar, dünyanın önde gelen marka danışmanlığı kuruluşu Interbrand tarafından da yakından takip ediliyor. KIA, Interbrand’ın “En İyi Küresel Yeşil Markalar” güncel raporunda 35. sırada yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
7 kişilik araç 406 bin liradan satışta. Mercedes-Benz, Premium kompakt SUV sınıfında yedi kişilik oturma...
Yeni BMW 5 Serisi 170 bg güç üreten 1.6 litrelik 520i benzinli, 252 bg güç...
Koray KINAY Land Rover firması Range Rover’ın 2021 yılında gelecek modeline hazırlanıyor. Range Rover’ın piyasadaki...
Zarif, gösterişli ve benzersiz: Cabriolet bir otomobilin sürüş keyfini, coupé bir aracın sağladığı konforla biraraya...
Her Ayrıntısıyla Daha Güçlü! Alfa Romeo, yenilenen Giulia ve Stelvio Quadrifoglio’yu,internet üzerinden düzenlediği tanıtım toplantısıyla...
Dünyada motor sporlarına en çok yatırım yapan markalardan biri olan Red Bull iş birliği, Spor Toto...
  “Storie Alfa Romeo” Üçüncü Bölüm: “Formula 1’i Kazanan İlk FabrikaTakımı: Alfa Romeo” Performans ve...
Toyota Hilux’ın üretim öncesi yeni nesil prototipi, ilk olarak motorsporlarının efsane ismi Fernando Alonso tarafından...
Pandemi sebebiyle revize edilen Transanatolia rotası yine doğa, kültür ve tarihle iç içe! Doğanın ayrıcalık...
Veloster N, güçlü motorunun yanı sıra ıslak tip yeni sekiz ileri DCT şanzımanıyla da dikkat...