Kış Lastiği Yönetmeliği Pazarı Büyütüyor

  • 02 Aralık 2014
  • 1.169 kez görüntülendi.
Kış Lastiği Yönetmeliği Pazarı Büyütüyor

Türk Pirelli Ticaret Direktörü Aşkın Bedük, 2012 yılında yürürlüğe giren kış lastiği kullanma zorunluluğu uygulamasının, kış mevsiminde yanlış lastik kullanımından kaynaklanan kazaların önüne geçmesinin yanısıra, sektöre de önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 2012 yılında uygulamaya başladığı kış lastiği denetimleriyle, yanlış lastik kullanımından kaynaklanan kaza oranlarında azalma sağlanması hedeflenirken, bir yandan da kış lastiği pazarının da büyümesi bekleniyor. Yaklaşık toplam 18 milyon kayıtlı aracın bulunduğu Türkiye’de yönetmeliğin 4 milyon aracı ilgilendirdiğine dikkat çeken Türk Pirelli Ticaret Direktörü Aşkın Bedük, bu araçların her yıl gerçekleştirdiği 70 bin adet trafik kazasının azalmasının önemli olduğunu söyledi.
2014 yılında 4,3 milyon adetlik pazar olur
01 Aralık – 01 Nisan tarihleri arasında yolcu ve yük taşıyan araçlarda kış lastiği kullanımını zorunlu kılan uygulama kapsamında artan bilinçle birlikte pazar büyümesini sürdürüyor. 2014 yılında 4,5 milyon adetlik bir otomobil, SUV ve hafif ticari araç kış lastiği pazarı beklediklerini söyleyen Aşkın Bedük, “yönetmelik yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsasa da artan bilinçle kış lastikleri pazarı %30 seviyelerine ulaştı” dedi.
Kullanıcı taleplerini biliyor, ona göre hazırlanıyoruz
Kış lastiği üretimlerini bu yıl geçen yıla oranla yüzde 10 artıracaklarını belirten Aşkın Bedük, “Türk kullanıcısının alışkanlıklarını çok iyi biliyor ve Türkiye yollarına özel kış lastiklerini üretiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da Türk üretici olmanın avantajlarından yararlanarak hızlı bir şekilde pazarın ihtiyaçlarını karşılayıp araç kullanıcılarının sorunsuz bir kış geçirmelerini sağladık. Bu sene de talepleri en iyi şekilde karşılamayı planlıyoruz. Pirelli ise Yetkili satıcılarımız vasıtasıyla depolama hizmeti sunuyor, yola devam ve tyrelife lastik sigortası programlarıyla da müşterilerimize kış lastikleri konusunda destek olmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...