LOTUS CARS TÜRKİYE ‘DE

LOTUS CARS TÜRKİYE ‘DE

Royal Motor’un yeni markası, otomobil sektörünün efsane markası Lotus Cars Turkiye, Caddebostan da görkemli bir açılış yaptı.

Royal Motors’un yeni markasi Lotus Cars Türkiye, Ortadoğu ortaklığı ve Lotus Cars’ın bölgedeki distribütörlüğü ile birlikte Türkiye’deki otomobil tutkunlarına bu özel markayı deneme fırsatının kapılarını açtı.
Açılışta konuşan Royal Motors’un Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Aysal şunları söyledi ; ‘’Dünyaca bilinen marka Lotus’u bu pazarda temsil etmekten heyecan ve gurur duyuyoruz.Otomotiv endüstrisinde donanımlı bilgi birikimi ve tecrübemiz ile kendimizi kabul edilir müşteri memnuniyetine adadık. Bu yeni showroom, Lotus’un Türkiye’ye dönüşünü göstererek; Royal Motors’un ürünlerini teşhir edip müşterilerimize en iyi kalitede destek verme amacında.Hepimiz uzun vadeli ortaklık ve başarıdan umutluyuz.’’.
Daha sonra konuşan Lotus Ortadoğu Bölge Müdürü Mr.Jonathan Stretton ise, ‘’Royal Motors Lotus’un bu bölgede büyümesinde atılan önemli ve büyük adım.Bizler Royal Motors ile çalışmaktan ve Lotus spor otomobillerini Türkiye pazarına tanıtımından son derece memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

“Lotus her zaman kurucusu olan Colin CHAPMAN’ın bıraktığı mirasa bağlı kaldı. Son yetmiş yıldan beri spor arabalarda gerek dizayn gerek üretimde kalıcı izler bıraktı. Otomobillerin mühendislik tekniğine bakıldığında kullanılan son teknoloji, ileri düzey materyeller ile donanmış aerodinamik yapısı ilk olarak göze çarpıyor. Bay Stretton, öncü ve eklemli alüminyum şasi, güçlü, sert, güvenli ve hafif. Bu şasi sıklıkla kopyalanmış, ancak rakiplerimiz tarafından hiçbir zaman iyileştirilmedi.” dedi.
Lotus otomobillerinde kuvvetli fakat hafif aynı zamanda sürüşün kolay olması, diğer araçlara kıyasla Lotus’un sıra dışı yaklaşımını odak noktası haline getiriyor.
Lotus’un kurucusu Colin CHAPMAN, otomobil hakkındaki görüşünü şöyle ifade etmiştir: “Düz yolda gaza basmak seni daha hızlı yapar ancak ağırlığı azaltmak her yerde daha hızlı yapar”.
Bu düşünce Lotus’a, Formula 1 Constructors şampiyonluğunda yedi, Formula 1 Drivers şampiyonluğunda altı defa birincilik getirdi.

Lotus otomobilleri firmanın, mühendisliğinden, dizaynına kadar tüm süreçte titiz çalışmaya kendini adamasından faydalanıyor. Saf sürüş tecrübesini sağlayan yaklaşımı, yere tutunmanın önemini de vurguluyor.
Sadece düz çizgi performansını artırmaktan çok, bir arabanın ağırlığını azaltmak süspansiyonun doğru kalibrasyonunu sağlıyor. Bu net kullanım daha iyi gövde ve hız kontrolü sağlarken, sürüş konforundan ve rahat hissetme duygusundan ödün vermez. Ağırlığın genel olarak azaltılması da, ağırlık dağıtımının optimize edilmesine, yüksek hızda virajlarda bir spor otomobilin duruşuna ve dengesine büyük katkıda bulunur.
Lotus dünyanın prestijli ve saygı değer spor otomobillerini üreten nadir firmalardan birisi.
Her bir Lotus el yapımı. Norfolk’daki Hethel fabrikasında, her sene iki bin spor otomobil üretiliyor. Kültüründen son derece gurur duyan Lotus, kenar kesim dizaynları ile müşteriye eşsiz deneyim sunmayı amaçlayarak tüm İngiliz zanaatkarlığını gözler önüne seriyor. Kendisini sadece otomobil kullanma deneyimine adayan Lotus, eşi benzerine az rastlanır deneyimler ile otomobil dünyasında fark yaratmaya devam edecek.
Royal Motors
Royal Motors 1982 yılında kurulmak ile beraber lüks otomobil ithalatı,pazarlaması ve saygı duyulur müşteri memnuniyeti servisi ile 35 senelik tecrübesini devam ettiriyor. Royal Motors aynı zamanda dünyanın en prestijli araba markası olan Rolls-Royce Motors Cars’ın da Türkiye distribütörülüğü ile yeni Lotus markasının distribütörlüğü ile devam ediyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ