Mazda: Nobel Barış Ödülü sahipleri başarı zirvesi düzenledi.

  • 15 Aralık 2014
  • 1.116 kez görüntülendi.
Mazda: Nobel Barış Ödülü sahipleri başarı zirvesi düzenledi.

14. Nobel Barış Ödülü Sahipleri Dünya Zirvesi yaklaşık 4100 katılımcıyı çekti

• Etkinliğin diğer ev sahibi Mazda ise gençlik atölyesinde Mairead Maguire’i ağırladı
Geçen hafta sonu Roma’da düzenlenen 14. Nobel Barış Ödülü Sahipleri Dünya Zirvesi’nde çok sayıda ilham veren kişi katıldı ve etkileyici konuşmalar yapıldı. Üç gün süren ve yaklaşık 4,100 katılımcıyı çeken etkinlik, barış ve gelişim odaklı kişiler olan Jody Williams ve Shirin Ebadi gibi Nobel Barış Ödülü sahipleri ve daha iyi bir dünya için çözüm arayışında olan tüm dünyadan kuruluşları ağırladı. Bu yıl da zirvenin öncü ortaklarından biri olan Mazda, ikinci “Mazda Make Things Better” Ödülü’nün lansmanını yaptı ve resmi ulaşım aracı olarak Mazda6’lardan oluşan bir filoyu etkinliğin hizmetine sundu.
Mazda Motor Corporation Küresel Satış ve Pazarlama Departmanı başkanı ve genel müdür olan Yasuhiro Aoyama şunları söyledi: “Nobel Barış Ödülü sahipleri şüphesiz ki dünyanın en önemli ve takdire değer mücadeleci kişileridir. Bu etkinliğin, Mazda içindeki kendi düşüncemiz olan “iyi bir neden için geleneklere meydan okumanın” en iyi somut örneği olduğunu hissediyoruz.”
Geçen yıl düzenlenen zirvede verilmeye başlamış olan Mazda Make Things Better Ödülü, dünyada bir farklılık yaratmayı amaçlayan parlak ve genç zihinleri destekliyor ve kazanan projeyi daha da ileriye taşımak adına 10,000 Euro ödül sunuyor. Modern savunma amaçlarının yenilikçi kullanımını teşvik eden bu yılki yarışmanın lansmanı, 200 katılımcıya ev sahipliği yapan Mazda Gençlik Zirvesi atölyesinde yapıldı.
İlk Mazda Make Things Better Ödülünü kazanan Anti Junkkari, enteraktif radyo programlarını kullanarak Afrika’daki silah şiddetinin tehlikeleri konusundaki farkındalığı arttırma projesini anlattı. Ayrıca bu yıl özel konuk olarak katılan Mairead Maguire, genç dinleyicilerle barışı teşvik etme hakkında konuştu. Gelecek yılın zirvesi Atlanta, ABD’de yapılacak.
Mazda Kuzey Amerika Operasyon Başkanı ve CEO’su James O’Sullivan: “Bu deneyim bana bir kez daha zirvenin ne kadar değerli ve aslında gerekli olduğunu gösterdi. Başarıları kutlarken, etkinlik bir yandan da dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmek için bireylerin, kurumların ve şirketlerin geleneklere meydan okuması gerektiğini açıkça vurgulamış oldu” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Euro fiyatlarını siz hesaplayın ama Türkiye’de sene başında ÖTV ile 250 bin liranın üzerinde satılmaya...
Yüzde 150’lik ÖTV diliminde olan modellerin, vergiler hariç liste fiyatı 458.102 TL olan yeni E...
B Segmentinde Yüksek Performans: İzmitli i20, 1.6 lt turbo motoruyla 204 beygir güç üreterek segmentineheyecan...
Mercedes-Maybach’ın SUV segmentine seri olarak üretilen ilk girişi, içerik ve fiyatlandırma açısından ızgarasındaki amblemi yaşıyor. GLS...
Jeep 2020 Yılını Rekorla Kapatacak! Özgürlük, tutku ve macera severlerin ortak noktası Jeep; performans ve...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...
Intercity İstanbul Park’ta 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği...
13-15 Kasım’daki Formula 1 yarışı SEYİRCİSİZ olacak. İstanbul Valiliği tarafından seyirci girişi yasaklandı. sebep PANDEMİ.