Mehmet TURGUT’un Objektifinden Yeni Fiesta

Mehmet TURGUT’un Objektifinden Yeni Fiesta

Yeni Fiesta’yı bir de Mehmet Turgut’un objektifinden görün…

Mehmet Turgut’un “Duyular & Yansımalar” sergisi ile tüm duyularınızı harekete geçirecek bir yolculuğa hazır mısınız?
Ödüllü fotoğrafçı Mehmet Turgut; daha fazla duygu, daha fazla teknoloji ve daha çok eğlence sunmak üzere yenilenen Ford Fiesta’yı, “Duyular & Yansımalar” projesiyle ‘hissetmeyi’ anlatan bir tuvale dönüştürdü. Turgut’un “Bir fotoğrafçıdan beş duyuyu anlatmasını istesek ne olurdu?” sorusundan yola çıkarak tasarladığı projede, Mehmet Turgut’un objektifinden kareler Yeni Fiesta’ya mapping tekniğiyle yansıtıldı. “Duyular & Yansımalar” projesinin tanıtımı, 16 Kasım Perşembe akşamı Maslak’taki P Blok Fotoğraf Stüdyosu’nda medya ve sanat camiasından birçok ismin katılımıyla gerçekleşti.

Geçtiğimiz Eylül ayında yenilenen modeli ile Türkiye yollarına çıkan Yeni Fiesta, proje kapsamında fotoğrafçı Mehmet Turgut’un objektifinden “yaşayan bir tuval”e dönüştürüldü. Turgut’un, Yeni Ford Fiesta’yı duyuların yansımalarını anlatan bir tuvale çevirdiği proje, Yeni Fiesta’nın tüm duyuları besleyen karakterini gözler önüne serdi.

Etkinlikte, Ford Fiesta’nın üzerine mapping teknolojisi ile yansıtılan görsellerin yanı sıra mankenlerin üzerine aynı teknik ile yansıtılan Ford Fiesta silüeti, duyularımızın bir otomobil sayesinde nasıl canlanabileceğinin muhteşem bir gösterimi oldu. “Bir Başka Hisset” sloganıyla Türkiye’de satışa sunulan Yeni Fiesta’nın duygulara hitap eden iç ve dış tasarımının, teknolojik özelliklerinin ve donanımlarının yanı sıra otomobil ve insan arasında yıllardır süregelen ilişkiye de atıfta bulunan etkileyici kareleri ortaya çıktı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ