RENAULT ARKANA

  • 29 Ağustos 2018
RENAULT ARKANA

Adı, “gizli” anlamına gelen Latince ‘Arcanum’dan gelen RENAULT Arkana, ilk olarak Rusya’da üretilecek.

Yapılan açıklamada “Arkana konseptinin gizemli, çekici ve ruhu olduğunu”nun da altı çizildi.
Moskova’da üretilen Kaptur ile aynı platformu kullanan Arkana SUV, yeni tasarımı ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile geniş bir müşteri kitlesine hitap edecek gibi duruyor.

2018 Moskova Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan modelin ismi ve üretim yeri belli oldu. Model isminin yazılını olduğu bir fotoğraf marka tarafından paylaşıldı. Fotoğraf üzerinden Megane ve Talisman modellerinin stoplarının tasarımına Arkana’nın da sahip olduğu anlaşılıyor.
Megane ve Talisman modellerinde kullanılan C şeklindeki farlara sahip olacak olan otomobil arka tasarımında da ortak detaylarla birlikte adından oldukça söz ettireceğe benziyor.

Dünya üzerindeki kullanımı ve tercih edilme miktarı gün geçtikçe artan SUV araçlara böylece bir yenisi daha katılmış olacak. Otomobilin boyutları ve teknik detayları hakkında fazla bilgi verilmezken, aracın daha çok Kaptur modeliyle eş değer bir boyutta olacağı konuşulan konular arasında.

19 inçlik büyük jantlara sahip Arkana, “C” şeklinde tasarlanan LED farlar, bagaj boyunca uzanan arka farlar ve çift egzoz çıkışıyla birlikte Renault’nun yeni tasarım dilini benimsiyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ