RİGORENT Hızlanıyor

  • 28 Nisan 2018
RİGORENT Hızlanıyor

Global ve Yerel Turizm Oyuncularının Tercihi Rigorent Oldu!

Ülke genelinde bireysel araç kiralama hizmeti veren Tur Assist çatısı altındaki Rigorent, yaygın hizmet ağının yanı sıra, rekabetçi fiyat ve araç çeşitliliği konusunda sunduğu avantajlarla araç kiralama sektöründe çıtayı yükseltti. Son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan Rigorent, 2017’de 55 bin gün araç kiralama hizmeti vererek iddiasını tekrar kanıtladı ve sektörün en çok tercih edilen oyuncuları arasına girdi. Rigorent’in bu başarıyı çok kısa bir sürede elde ettiğine dikkat çeken Tur Assist Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu, hem iç pazardaki bireysel müşterilerin hem de global ve yerel turizm oyuncularının Rigorent’i iyi bir partner olarak benimsediğini vurguladı.
Yol yardımdan çekiciye, konut onarımdan hava ambulansına, seyahat acentesinden marangoza kadar farklı alanlarda toplam 6 bine yakın hizmet birimi ile müşterilerinin yanında yer alan Tur Assist’in bireysel araç kiralama hizmeti Rigorent, sektörde fark yaratarak binlerce kişinin tercihi oldu. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan yaklaşımlarıyla hizmet kalitesini her zaman bir üst seviyeye taşımayı amaçlayan marka, uzun vadede pazarın öncü oyuncuları arasında yer alacağını kısa sürede gözler önüne serdi. Tur Assist Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu, “Rigorent bizim doğrudan müşteriye ulaştığımız ve bu nedenle çok da heyecan duyduğumuz bireysel araç kiralama markamız. Bu nedenle de gerek hizmet noktalarımız gerekse hizmet standardımız açısından kontrollü genişleme stratejisi ile ilerlediğimiz bir yıl geçirdik. Hem iç pazardaki bireysel müşteriler hem de global ve yerel turizm oyuncuları Rigorent’i iyi bir partner olarak benimsedi” açıklamasını yaptı.
“2018’de verimlilik ve maliyet yönetimine odaklanacağız”
2018’in ilk 3 aylık döneminin, 2017’ye kıyasla birbirinden oldukça ayrıştığını söyleyen Fenercioğlu, “Bu yıl hem turizm hem de kiralama sektörü için çok dinamik başladı. Geçmiş senelerde sekteye uğrayan turizm sektörü bu yıl yaralarını sarıyor. Biz de yabancı müşterilerimizdeki artışı gayet net görebiliyoruz. Bu yıl buna paralel olarak araç filomuzu da genişleterek daha fazla lokasyonda hizmet vermeyi hedefledik ve çalışmalarımızı tamamladık. Bireysel müşteriler ile 2018’de daha yaygın lokasyonlarda buluşacağız” dedi.
Rigorent’in 2018 yılına ilişkin hedeflerine değinen Fenercioğlu, “2018 yılı kendi özelinde kiralama talepleri açısından olumlu bir başlangıç sergilediyse de, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar, kurlardaki dalgalanma ve buna bağlı olarak yatırım maliyetlerindeki yükseliş, bizleri daha temkinli ilerlemeye yönlendiriyor. Bu nedenle, 2018’de verimlilik ve maliyet yönetimi odaklı bir sene geçirmeyi önceliğimize aldık” açıklamasını yaptı.
Her kiralama hizmetinin sonunda sistem üzerinden müşteriler ile memnuniyet değerlendirmesi yaptıklarının altını çizen Fenercioğlu, buradaki puanlamanın, memnuniyetin yanı sıra bir sonraki adımı planlamaları ve gelişim noktalarını görme açısından kendilerine ışık tuttuğunu söyledi. Fenercioğlu, “Bu nedenle her türlü veri altın değerinde. Elbette müşteri memnuniyeti, kurumumuz için çok değerli bir hazine. Rigorent’in kısa geçmişine rağmen hatırı sayılır sayıda sadık bir müşteri portföyü bulunuyor. Bu da bizi çok mutlu eden başka bir konu” dedi.
Sektörde avantajlı konuma sahip
Rigorent’in tüm Türkiye genelinde hizmet verecek altyapıya sahip olduğunu ve ülke genelinde hizmet verdiğini vurgulayan Fenercioğlu, “Bu anlamda, sektörde oldukça yaygın ve avantajlı bir konuma sahip olduğumuzu söylemek mümkün” diye konuştu. En fazla talebin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya illerinden geldiğini belirten Fenercioğlu, söz konusu dört ilde kiralanan araç oranının bütün kiralamaların yüzde 71’ini oluşturduğunu, İstanbul’dan yapılan kiralamaların yüzde 14’ünün, farklı şehir ve ülkelerden İstanbul’u ziyaret edenlerin uğrak noktası olan Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirildiğini anımsattı. Fenercioğlu, “Yaz döneminde ise turistik bölgeler hem yerli hem yabancı turistlerin kiralama açısından yüksek rağbet gösterdiği lokasyonlar” açıklamasını yaptı.
Ekonomik sınıf yükselişte
Rigorent’in filosundaki araçların aslında tamamen sektörel talebin dağılımını yansıttığına dikkat çeken Fenercioğlu, “Özellikle son zamanlarda ekonomik sınıfın tercih edilirliğinde artış var. Biz de filomuzu özellikle ekonomik ve orta sınıf araçlarla zenginleştirdik. Bununla beraber üst segment araçlarımızla da farklı müşteri beklentilerine cevap verebiliyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ