SUZUKİ EL DEĞİŞTİRDİ

  • 22 Mayıs 2015
  • 1.123 kez görüntülendi.
SUZUKİ EL DEĞİŞTİRDİ

Aydın Doğan’ın otomobil firması sahibi olması isteği akrabalıktan da olsa gerçekleşiyor.

31 yıllık Suzuki Türkiye temsilciliği el değiştiriyor. Bir zamanlar Doğuş Otomotiv’in istediği temsilciliği Boyner aldı.
Türkiye’nin en eski ithalatçılarından biri olan Suzuki Pazarlama ve Tic. A.Ş. ve 1984 yılında o dönem Başbakan olan Turgut Özal’ın özel izniyle ithalatına başlanan Suzuki marka otomobillerin Türkiye distribütörlüğü Aydın Doğan’ın damadı olan Osman Boyner’e geçiyor.
HACO Şirketler Grubu’nun 31 yıldır yürüttüğü Suzuki Türkiye operasyonu için BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner ile prensip anlaşması yapıldı. Bu sefer iş bir tek imzaya kaldı.
İstanbul Auto Show’da konuştuğum Ali SAVCI’dan alınan bilgiye göre değişikliğin yapılması bir tek imzaya kaldı ve Japonya’daki merkez tarafından da onaylandığını öğrendim.
Suzuki Türkiye distribütörlüğünü 2011 yılında Doğuş Otomotiv devralmak istemiş ama son anlaşma bozulmuştu.. Anlaşmazlığın Türkiye’den değil, VW Grubu ile Suzuki Grubu arasındaki anlaşamamazlıktan çıktığı açıklanmış ve bu anlaşmazlığa paralel Türkiye’deki değişiklik de gerçekleşmemişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Tofaş, 225 milyon dolarlık yatırım ve 2 sene süren bir geliştirme ve üretim sürecinden sonra,...
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...