THE URBAN COLLËCTIF: CITROËN, ACCOR VEJCDECAUX ŞEHİR İÇİ OTONOM ULAŞIMIN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYOR

  • 23 Ekim 2020
  • 1.967 kez görüntülendi.
THE URBAN COLLËCTIF: CITROËN, ACCOR VEJCDECAUX     ŞEHİR İÇİ OTONOM ULAŞIMIN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYOR

Dünyanın dörtbir yanında yaşayan insanların günlük yaşamlarında önemli bir rol oynayan ve uluslararası büyüklüktekiüç Fransız dev marka; Citroën, Accor ve JCDecaux şehir içi ulaşımın geleceğine yön vermek için The Urban Collëctif bünyesinde güçlerini birleştiriyor.

Dünyanın dört bir yanındaki şehirler değişerek gelişirken, 2050 yılında küresel nüfusun üçte ikisinin büyükşehirlerde yaşayacağı tahmin ediliyor.Bu değişim çeşitli ekonomik, sosyal, toplumsal ve çevresel zorluklara aktif olarak yanıt verirken, geleceğin kentlerini yaratmak için yeni fırsatlar da sunuyor. Kentlerin geleceğini şekillendirirken, şehirlerdeki yaşam kalitesindesürdürülebilir iyileştirmeler sağlamasıve yolculuk sürelerini optimize etmesi beklenen otonom kentsel ulaşım çözümleri büyük önem kazanıyor.

Toplum ve özellikle yerel yönetimler, “geleceğin kentlerini”şekillendirme noktasında kilit öneme sahipler. Ancak şirketlerin de bu değişiklikleri öngörmesi ve desteklemesi gerekiyor.

The Urban Collëctif,herkese yönelik şehir içi otonom ulaşımın geleceğini hayal etmedüşüncesiyle doğdu.Yeniliklerle dolu 200 yılı bir araya getiren üç kurucu şirket, Citroën, Accor ve JCDecaux,tamamen yeni şehir içideneyimler sunmak için uzmanlıklarını ve bilgibirikimlerini paylaşıyorlar.

Urban Collëctif, 4 Kasım 2020 Çarşamba günü, sanal bir etkinlik ile dünyada bir ilk olaraktanıtılacak veherkese yönelik ve açık kaynak yoluyla özel şeritlerde otonom kentsel ulaşım çözümünü sunacak.

CITROËN: 100 YILI AŞKIN BİR SÜREDİR MOBİLİTE ÖZGÜRLÜĞÜNE HİZMET EDİYOR

Citroën, 100 yılı aşkın süredir hareket özgürlüğünün en önemli oyuncusu olarak öne çıkıyor.Efsanevi Traction Avant ve 2CV’den kentsel ulaşım çözümü Ami%100 ëlectric örneğine kadar Citroën, hem şehir içinde hem de ülkegenelinde ulaşımı yaygınlaştırmak için her zaman iddialı ve yaratıcı bir yaklaşım gösterdi.Citroën, 2020 yılında sürdürülebilir ve herkesin erişilebileceği bir ulaşım çözümü sunmak için yeni ë-C4 dahil olmak üzere altı yeni elektrikli model tanıttı ve böylece marka tarihinde “Herkes için elektrikli”adı altında tamamen yeni bir dönem başlattı. Oyunun kurallarını değiştirmeye alışkın olan Citroën için tamamen yeni bir kentsel yaşam deneyimine hizmet etmek üzeregeliştirilecek olan tamamen elektrikli kentsel otonom ulaşım çözümü The Urban Collëctifprojesinin bir parçası olmak son derece önemli.

Citroën CEO’su Vincent Cobéedeğerlendirmesine:“Aynı yenilikçi yaklaşım, cesaret ve müşteri hizmetleri değerleriyle hareket eden Citroën, Accor ve JCDecaux, The Urban Collëctif projesini yaratmak için bir araya geldiler. Bu yenilikçi proje, 1919 yılından günümüze kadar ulaşımı herkes için daha erişilebilir hale getiren Citroën markasının DNA’sıyla mükemmel uyuşuyor.” dedi.

ACCOR: GELİŞMİŞ MİSAFİRPERVERLİK VİZYONUNUN DOĞAL UZANTISI

Bu ortaklık, 50 yılı aşkın süredir konaklama endüstrisineyön veren, yenilikçi deneyimler ve hizmetler sunan ve aynı zamanda müşterilerin artan ihtiyaçlarını ve isteklerini öngören Accor’un kültürve DNA’sı ile mükemmel örtüşüyor.Accor’un lüks ve premium segmentteki iki markası Sofitel ve Pullman da bu yeni konsept ile tanıtılıyor.Grup, Accor’un ekosistemi tarafından sunulan markalar, hizmetlerve ortaklıklarla geliştirilen günlük yaşam tarzı yardımcısı ALL – Accor Live Limitless ile birlikte özel deneyimler sunarak markalarını kendi duvarlarının dışında ve şehrin kalbinde hayata geçirmeyi hedefliyor.

Accor Başkan ve CEO’suSébastien Bazin ise değerlendirmesinde:“Bu yenilikçi proje kapsamında Citroën ve JCDecaux ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz.Grubumuz, dünya çapında 5.000 adedin üzerinde oteliyle, sürdürülebilir şehirlerin gelişimine katkıda bulunurken, hem gezginler hem de bölge insanı için çok özel deneyimler sunmaya kendini adayan yerel ekosistemin kilit oyuncularından biri.Otel deneyimini kendi mülklerimizin duvarlarının dışına taşımak, cesur ve modern konukseverlik vizyonumuzla örtüşüyor.” dedi.

JCDECAUX: KENTSEL ULAŞIM ALANINDA ÖNEMLİ BİR OYUNCU

JCDecaux, 2003 yılında kullanıma sunduğu bisiklet paylaşım sistemleriyle, hizmet açısından gerçek bir katma değer yaratarak bisiklet kullanımınatamamen yeni bir yaklaşım kazandırdı.JCDecaux, bugün gelinen noktada dünyanın 76 kentinde bulunan 31.000 adedin üzerinde bisikletle çevre dostu ulaşıma çözüm üreten öncü şirketlerden biri. Grup, 2019 yılı sonunda kullanıma sunduğu hibrit bisiklet örneğinde olduğu gibi, kullanıcıların beklentilerini karşılamaya ve kentsel sorunlara çözüm üretmeye devam ediyor.

JCDecaux İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür YardımcısıJean-Charles Decaux yapmış olduğu değerlendirmede:“Şehirdeki yaşamı sürdürülebilir bir şekilde iyileştirmek için yenilikçi ve yararlı çözümler geliştirmek üzere hem kamu hem de özel ortaklarla işbirliği yapmak JCDecaux’nun misyonuyla mükemmel bir şekilde bağdaşıyor.Citroën ve Accor ile yakın işbirliğin meyvesi olan The Urban Collëctif, JCDecaux’nun yeniliklere ve geleceğin kentsel ulaşım hizmetlerine şekil verme arzusunu simgeliyor.” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...