Trafikte Dikkat

  • 29 Aralık 2014
  • 1.134 kez görüntülendi.
Trafikte Dikkat

TOYOTA’NIN GERÇEK KAHRAMANLARI TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN UYARIYOR

Toyota ülkemizde trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğü sosyal sorumluluk kampanyalarına yeni bir proje ile devam ediyor. “Gerçek kahramanlar iş başında” sloganı ile oluşturulan projede, trafikte can güvenliği için uyulması gereken temel kurallar, çocukların ilgisini çekecek eğlenceli bir şarkı ve klip ile anlatılıyor.

Ülkemizde gerçekleşen trafik kazalarına neden olan kusurların başında sürücü hataları geliyor. Çocukların, geleceğin sürücüleri olarak hem trafikte ailelerini uyarmalarını, hem de ileride bilinçli ve trafikte saygılı birer sürücü olmalarını sağlamak için planlanan kampanya ile trafikte uyulması gereken kurallara dikkat çekiliyor.

Trafik kuralları ile ilgili mesajların rap tarzı bir şarkı ve bir ailenin canlandırıldığı klip ile verilen projede, gerçek kahraman çocuklar trafikte ailelerini uyarmaları için yönlendiriliyor.

Animasyonların da kullanıldığı, trafikte yapılmaması gereken davranışların hayata değer katacağının işlendiği “Gerçek Kahramanlar” klibinde, Kamufle ile birlikte, anne rolünü Gülce Oral, kız çocuğunu Yağmur Nisan Konak, erkek çocuğu da Hamza Eren Öztürk canlandırıyor.

“İnsana Saygı, Trafikte Saygı” çerçevesinde trafik güvenliği için, “Kendini Frenle, Trafikte Dikkat 10 Bin Hayat, Toyota Trafik Oyunu, Toyota Trafik Eğitim Parkı” gibi projeler içinde de yer alan Toyota, Trafik Güvenliği Platformu‘nun 2020 yılına kadar trafik kazalarını yüzde 50 oranında azaltma hedefinde üzerine düşen sorumluluğu da “Gerçek Kahramanlar” video klibi ile yerine getiriyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 2013 yılında hayata geçirilen Trafik Güvenliği Platformu’nun da bir üyesi olan Toyota, trafik kazalarının önlenmesinde kamuoyu oluşturulması, trafik güvenliğinin sürekli gündemde tutulması ve toplumun bilinçlendirmesini amaçlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
3 versiyonla yenilendi, Türkiye fiyatı belli değil daha. Panda, bir dizi küçük tasarım güncellemesinin bir...
Euro fiyatlarını siz hesaplayın ama Türkiye’de sene başında ÖTV ile 250 bin liranın üzerinde satılmaya...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...
Intercity İstanbul Park’ta 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği...