Volvo Cars’tan Yenilikçi Global Pazarlama Stratejisi

  • 19 Aralık 2014
  • 1.140 kez görüntülendi.
Volvo Cars’tan Yenilikçi Global Pazarlama Stratejisi

Hayatı kolaylaştıran ve güvenliği artıran teknolojilerle geliştirdiği modelleri ve konsept otomobilleriyle bir süredir kuvvetli bir dönüşüm içinde olduğunun altını çizen Volvo Cars, pazarlama stratejisini değiştiriyor.

Volvo Cars; yeni pazarlama kanallarının gelişmesi, tüketicilerin değişen tüketim alışkanlıkları, teknolojik gelişim ve rekabet ortamını gözeterek, merkezinde kullanıcıların yer aldığı yeni pazarlama stratejisini hayata geçirecek. Gelişendünyanın dijital platformdaki yeniliklerini göz ardı etmeyen Volvo Cars, dijital dünyayla stratejik uyum içerisinde olmak adına hayata geçireceği yeni pazarlama stratejisinde, dijital alanda liderliğe odaklanacak.
Volvo Cars, kullanıcıların değişen tüketim alışkanlıklarının bu kararı almalarında etkili olduğunu bildirerek, yeni pazarlama stratejilerininönemli hedeflerinide paylaştı.
Online satış:Satış öncesinde, sürecinde, teslimatta ve serviste kişisel temasa önem veren Volvo Cars, dijital pazarlama stratejisini geliştirerek online satışla da bayi ağını destekleyecek. 2014’ün üçüncü çeyreğinde Yeni Volvo XC90’ın tanıtımı için bunun ilk adımları atılmış ve Volvo Cars’ın kuruluş yılına atıfta bulunmak için 1927 adet olarak internet üzerinden satışa çıkarılarak 47 saatte satış tamamlanmıştı.
Endüstri lideri araç konfigüratörü : Volvo Cars, sektörde kullanılan sıradan kendi otomobilini oluştur uygulamaları yerine fonksiyonel bir deneyim yaşatmayı planlıyor. Bu uygulamayla kullanıcı kendi kişisel tercih ve bütçesine göre oluşturacağı tamamen kişiselleştirilmiş bir otomobil seçebilecek. Kullanıcılar bu site üzerinden seçtikleri özelliklerle oluşturulan otomobilin kısa videosunu izleyerek, seçtiği otomobili yakından inceleyebilecek.
Öncü web sitesi: Yeniden tasarlanacak olan Volvo Cars web sitesi sadece bilgi kaynağı olmayacak, her ekran ve her deneyim Volvo Cars markası ve marka değerleri ile uyumlu bir deneyim içinde sunulacak.
Otomobil Fuarlarına Katılım:Volvo Cars, pazarlama stratejisini modernize ederek 2015 yılından itibaren, uluslararası fuarlara yönelik uzun dönemde sadece üç bölgedeki otomobil fuarlarına katılacağını bildirdi. Bu karar doğrultusunda Volvo Cars, Avrupa’da Cenevre Otomobil Fuarı, Amerika’da Detroit Otomobil Fuarı, Çin’de ise Shangai ve Pekin Otomobil Fuar’ları olmak üzere her yıl bu bölgelerde gerçekleştirilen bir otomobil fuarında yer alacak.
Volvo Cars,yeni pazarlama stratejisi kapsamında kullanıcılarına doğrudan ulaşabileceği dünya çapındaki lansmanlar, satış sonrası ve marka sadakatini pekiştirici organizasyonlar ve markanın ürünlerine dikkat çekecek ilgi çekici etkinlikler gerçekleştirecek.
Volvo Car Turkey Pazarlama ve PR Direktörü Ebru Ekşi Akınoğlu global kararla ilgili olarak:
Ebru Eksi Akinoglu_Volvo Car Turkiye Pazarlama ve PR Direktörü
2014’ün başından bu yana odaklandığımız müşteri sadakati konusunu pekiştirmesini hedefleyerek aldığımız kararların odağında Volvo otomobil kullanıcıları yer alıyor. Volvo Cars’ın yeni pazarlama stratejisi bire bir markanın deneyimletilmesi açısından önemli bir gelişme olacak.Her ülkenin kendi şartları çerçevesinde yapacağı etkileyici ve farklı organizasyon ve lansmanların, Volvo Cars’ın yeni vizyonunu destekleyici bir adım olacağına inancımız tam” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...