VOLVO XC60, 2018 Yılının DÜNYA OTOMOBİLİ Seçildi

  • 30 Mart 2018
VOLVO XC60, 2018 Yılının DÜNYA OTOMOBİLİ Seçildi

Yeni Volvo XC60, New York Otomobil Fuarı’nda 2018 Yılının Dünya Otomobili Seçildi

Volvo XC60, New York’ta gerçekleştirilen otomobil fuarında 2018 yılının Dünya Otomobili seçildi. Volvo XC60 aynı zamanda bu yılın başında prestijli North American Utility of the Year ödülünü kazanmış,. Volvo’nun kompakt SUV modeli XC40 ise Cenevre Otomobil Fuarı’nda Yılın Avrupalı Otomobili ödülüne layık görülmüştü. Yılın Dünya Otomobili Ödülü bu yarışmada premium otomobil üreticisi Volvo Cars için bir ilki oluşturuyor.
Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “Birçok zorlu yarışmada mücadele ediyoruz, ancak XC60’ın aldığı bu ödül Volvo’nun tasarım, bağlantı ve güvenlik alanlarında tüm dünyada tüketiciyi cezbedecek doğru kombinasyonu yakaladığını gösteriyor”.
Euro NCAP 2017 testlerinde tüm alanlarda en iyi performans gösteren yeni XC60’da Volvo’nun City Safety Otonom Acil Frenleme sistemi yer alıyor. Bu sistem, potansiyel bir çarpışmadan kaçınırken otomatik frenlemenin tek başına yeterli olmadığı durumlarda direksiyon desteği sağlıyor. XC60’da ayrıca, kafa kafaya çarpışmalara karşı direksiyon desteği sağlayan Karşı Şeritten Gelen Araçla Çarpışmadan Kaçınma Sistemi ve şerit değiştirme kazalarıyla ilgili riskleri azaltan direksiyon desteği fonksiyonuna sahip Kör Nokta Bilgi Sistemi (BLIS) bulunuyor.
Bu iki ödülün yanı sıra ayrıca Mr. Samuelsson bu ay başında, Cenevre’de uluslararası medya tarafından Yılın Dünya Otomobil İnsanın seçildi. Mr. Samuelsson, bu değerli ödüle geçtiğimiz yıllardaki Volvo Cars’ın yönetiminde gösterdiği başarılardan dolayı layık görüldü.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
KÜNYE

Genel Yayın Yönetmeni
Babür Gürel
babur@autowritetr.com


Yayın Kurulu
Zeynep Görktürk Gürel
Ali Otyam
Mustafa Şapcı
Erkan Öztürk


Katkıda Bulunanlar
Turgay Fişekçi
Özgür Taçkın
Asena Özkan
Kemalettin Bulamacı


İtalya Temsilcisi
Yiğit Şen
Almanya Temsilcisi
Şeyda Kırali
Polonya Temsilcisi
Öshan Çakar