Yüz Yıllık Lüks

  • 08 Ekim 2018
Yüz Yıllık Lüks

TÜM YENİ BENTLEY’LERDE BENZERSİZ YÜZÜNCÜ YIL ÖZELLİKLERİ.

Bentley, 100. yılının şerefine tüm modelleri için özel bir Yüzüncü Yıl Spesifikasyonu sunuyor.
Şirketin parlak geçmişindeki ünlü modellerden ve olaylardan esinlenen Yüzüncü Yıl Spesifikasyonu, Ocak 2019 ile Aralık 2019 arasında İngiltere, Crewe’deki fabrikada üretilecek tüm Bentley’lerde bulunacak.

RGB HIGH RES


Yüzüncü yıl arması, özgün koltuk işlemesi, eşsiz kapı eşikleri ve diğer özel detaylarla yüzüncü yıl kutlamalarının bir parçası olarak tanımlanan bu otomobiller gerçek birer koleksiyon parçası haline gelecek. 1919’da W.O. Bentley tarafından kurulan şirket basit bir prensip tarafından yönlendiriliyor: “Hızlı, iyi ve sınıfında bir numara olan bir otomobil” yaratmak.
Bentley yılların uzmanlığı ve inovasyonuyla, lüks ve performansın eşsiz birleşimine sahip, dünyanın en çok beğenilen Grand Tourer’larını tasarladı, geliştirildi ve üretti.

YÜZÜNCÜ YIL SPESİFİKASYONU: BENZERSİZ ÖZELLİKLER
Yüzüncü Yıl Spesifikasyonu, markanın ayrıntılara gösterdiği özeni ve eşsiz düzeydeki üstün işçiliğini yansıtan bir dizi mükemmel detaydan meydana geliyor.
Benzersiz Centenary Gold rengindeki ön ve arka armalar, üzerindeki “1919-2019” tarihleriyle özel jant göbeği armalarıyla ve kapı eşikleriyle mükemmel bir uyum sergiliyor. Direksiyon arması, anahtarlık ve vites kolunda da aynı kutlama tasarımı yer alıyor.
Özel yüzüncü yıl “hoş geldin” aydınlatmasının yolcuları karşıladığı bu özel modellerde, Centenary Gold koltuk başlığı logolarına ve Centenary Gold Kontrast Dikişe veya Çapraz Dikişe sahip özel sipariş koltuk işlemeleri sunuluyor.

1919 model EXP 2 ve 1929 model “Birkin” Blower gibi klasik Bentley’lerdeki olağanüstü metal öğelerden esinlenen Centenary Gold, bir yandan şirketin zengin mirasını ve yarış zaferlerini onurlandırırken bir yandan da modern çağı zarif bir sıcak tonla ve derin bir akışkan tasavvurla yorumlayan, rafine bir metalik altın rengi olarak karşımıza çıkıyor.
Özel olarak bir mücevher gibi parlayacak ve ışığı yansıtacak şekilde yaratılan bu renk, Bentley’in yüzüncü yıl logosunda kullanılacak ve Bentley’in yıl dönümü kutlamalarının simgesi haline gelecek.

RGB HIGH RES


İLK 100 YILIN OLAĞANÜSTÜ ÖZELLİKLERİ
1888’de doğan kurucu W.O. Bentley, bir mühendislik meraklısı olarak yetişti. Onu tanıyan insanlar için, W.O.’nun sonunda tüm ilgisini bir sürücü, bir mühendis ve bir beyefendi olarak kendi sıradışı beklentilerini karşılayacak otomobiller üretmeye yöneltmesi hiç de şaşırtıcı değildi.
1919’da kurulan Bentley Motors, Eylül 1921’de ilk seri üretim modelini 1.050 sterlin karşılığında sahibi Noel van Raalte’ye gururla sundu. Otomobil, Bentley’in alamet-i farikası radyatör gövdesini ve Uçan “B” simgesini taşıyordu.
Bentley’in 1920’lerdeki modelleri, dönemin en karakteristik otomobillerinden bazıları haline geldi. W.O.’nun ayrıca yarış motorları geliştirmeye de merak sarmasıyla beraber otomobilleri Brooklands, Indianapolis ve Isle of Man yarışlarında ünlü zaferlere imza attı. Bentley Boys’un efsanevi başarıları Le Mans’ta beş zafer kazandırdı.
Sadece birkaç özel şirketin ulaşabildiği bu olağanüstü kilometre taşı, şirketin geçmişini ve bugün eriştiği küresel başarıyı kutlamak için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ