AUDI E-TRON GT

AUDI E-TRON GT

Audi, 2020 yılına kadar dört kapılı E-Tron GT’yi tanıtacak

2020’de tam elektrikli dört kapılı bir GT modelini tanıtacağını duyurdu. Audi, basın toplantısında kendi elektriklendirilmiş geleceğini ana hatlarıyla belirterek, elektrik serisinin özel “Audi Sport” performans modellerini içereceğini belirtti. 2025 yılında tanıtılan 20 elektrikli modelden biri, bugüne kadar gördüğümüz E-Tron crossover ile birlikte üretilecek olan bir E-Tron GT versiyonu olacak .

Audi’nin Rupert Stadler, bir elektrik portföyünde bile Audi’nin performans modellerinin öneminin altını çizdi. Stadler, “Tamamen elektrikli E-Tron GT ile sportifliği çok kademeli olarak yorumluyoruz ve bu da yüksek performanslı Audi Sport otomobilimizi geleceğe taşıyoruz.” Dedi.

E-Tron crossover muhtemelen bu yıl 2019 model olarak piyasaya sürülecek. Audi, başlangıç ​​fiyatını yaklaşık 80 bin avro veya 100.000 $ ‘ın biraz altında doğruladı; Ancak, bu Avrupa fiyatı olması muhtemeldir. Crossover, tamamen karbon nötr olarak bildirildiği Brüksel’de inşa edilecek ve 30 dakika şarj edildikten sonra uzun mesafeli sürüş için hazır olduğu anlamına gelen 150 kW’a kadar hızla şarj edilebiliyor.

Elektrikli modeller 2025 yılında tüm Audi satışlarının üçte birini oluşturuyor. Stadler , Porsche ile paylaşılan elektrikli otomobil gelişiminin “üç haneli milyon Euro” maliyetinin düşmesine yol açtığını söyledi; E-Tron GT’nin bilgi birikimini Misyon E ile paylaşacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ