Bastın gaza gider mi gider

  • 05 Temmuz 2014
  • 1.214 kez görüntülendi.
Bastın gaza gider mi gider

Mustafa Sandal’lı BP Otogaz reklamı

BP’nin yeni otogaz reklam filminde Mustafa Sandal’ın unutulmaz “Araba” parçasından alıntılanan “bastın mı gaza gider mi gider” sloganı kullanıldı.

BP’nin marka yüzü Mustafa Sandal’ın rol aldığı BP Otogaz reklam kampanyası yayına girdi. Mustafa Sandal’ın “Araba” şarkısının reklam müziği olarak uyarlandığı yeni filmde Mustafa Sandal’ın rol arkadaşı pompacı oldu.
Yeni reklam kampanyasının tanıtıldığı basın toplantısında konuşan BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu, BP’nin otogazda her dolumda aynı yüksek kaliteyi sunduğunu, güvenli ve ekonomik olduğunu, benzinli araçlara göre daha fazla tasarruf sağlaması nedeniyle de çevre korumaya katkı sağladığı belirterek şunları söyledi. “Türkiye genelinde 400’e yakın istasyonumuzda otogaz hizmeti veriyoruz. Yeni otogaz kampanyamızda bu seneki odağımız olan pompacılar ile Mustafa Sandal otogaz mesajımızı anlatıyorlar. Mustafa’ sanki yıllar içinde şarkılarını yaparken BP’yi düşünmüş. Bu kez de otogaz kampanyamıza Mustafa’nın ünlü “Araba” şarkısını uyarladık.”
Mustafa Sandal ile geçen yıl başlatılan işbirliğinin bu yıl farklı mecraları da kapsayacak şekilde devam ettiğini kaydeden Güloğlu, “Geçen yılki kampanyamızın iş sonuçlarına çok olumlu etkileri oldu. Marka imaj kriterlerindeki artışların yanı sıra satışlarımızda da önemli artışlar gerçekleşti. Bu işbirliğimizden çok mutluyuz, çok olumlu sonuçlar alıyoruz, Mustafa Sandal markamızı çok iyi anlıyor. Mustafa Sandal işbirliğimiz bayilerimiz tarafından da büyük bir heyecanla ve beğeniyle takip ediliyor, biz de bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yılki iletişimimizde Mustafa’ya eşlik eden bir yıldızımız var. Aslında bu yıldızımız ailemizin bir parçası olan pompacı. Müşteri odaklılıkta pompacıların rolünün çok büyük olduğunu düşünerek onları bu yıl iletişimde de daha ön plana çıkardık” dedi.
Basın toplantısına katılan Mustafa Sandal ise BP ailesinin bir parçası olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek,“Çok keyifli ve samimi işler yapıyoruz, yaptığımız işlerin hem aile içinde hem müşteriler tarafından beğenilmesi beni çok mutlu ediyor. Türkiye’de bu tür uzun soluklu işbirliklerine her zaman rastlayamıyoruz ve bu açıdan da bir örnek olduğunu düşünüyorum. BP markasına ve ürünlerine çok inanıyorum ve benim için bu çalışmalarda yer almak gerçekten büyük keyif” dedi.
REKLAM FİLMİNİN KÜNYESİ
Reklamın Başlığı: Bastın mı Gaza Gider mi Gider!
Reklamveren: BP Petrolleri A.Ş.
Reklamveren Temsilcisi: Deniz Güloğlu, Görkem Önal, Sabiha Arabacı
Reklam Ajansı: Ogilvy & Mather Istanbul
Prodüksiyon Şirketi: Kala Film
Yönetmen: Hakan Yonat
Post Prodüksiyon: Sinefekt
Müzik: Mustafa Sandal
PR Ajansı: Ogilvy PR
Medya Ajansı: MindShare
Kullanılan Mecralar: TV, basın, outdoor, radyo

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Tofaş, 225 milyon dolarlık yatırım ve 2 sene süren bir geliştirme ve üretim sürecinden sonra,...
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...