Binlerce Vespa tutkunu Hırvatistan’da

  • 15 Haziran 2015
  • 1.068 kez görüntülendi.
Binlerce Vespa tutkunu Hırvatistan’da

11-14 Haziran arasında buluştular

Dünyanın en büyük Vespa buluşması Vespa World Days 2015, 11 Haziran’da başladı. 14 Haziran’a kadar devam eden etkinlik Biograd’da binlerce Vespa hayranını bir araya getirdi.
Binlerce Vespa hayranını bir araya getiren Vespa World Days 2015, Hırvatistan’ın Biograd kentinin merkezindeki Vespa Köyü’nün açılışı ile 11 Haziran’da başladı. Dört gün süren etkinlikte binlerce Vespa sürücüsü, Hırvatistan’ın Adriyatik denizine bakan güzel şehrinde bir araya geldi.
Tarihin en büyük Vespa buluşması Vespa World Days’te sürücüler Adriyatik kıyısında gezintilere katılıyor. Aralıksız partilerde Vespa anılarını paylaşıyor. Buluşmaya katılan sürücüler Biograd’a gelene kadar uğradıkları durakları, Seyahat Defterleri’ne geçirdikleri fotoğraf ve posta pulları ile belgeliyor. Buluşmaya dünya çapındaki 25 ülkeden 2 binden fazla Piaggio Group bayisi ve Vespa Kulüp üyeleri katılıyor. Program dahilinde Zadar’daki nadir bulunan özel Vespa koleksiyonlarının sergilendiği Vespa Müzesi de ziyaret edilebiliyor.
18 milyondan fazla kişi Vespa kullanıyor
Dünya çapında 18 milyondan fazla Vespa sürücüsü, beş kıtada milyonlarca Vespa meraklısı bulunuyor. Vespa World Days, modası hiç geçmeyen Vespa efsanesinin sonuna kadar kutlandığı geleneksel bir etkinlik. Dünyanın en beğenilen scooter’ının tüm hayranları içinse yılın en önemli günü, dünyadaki en önemli Vespa yarışmasının düzenlendiği Vespa World Days.
Vespa, her gün seyahat eden sürücüler için kolay ve şık bir araç olmanın ötesine geçerek, nesillerden nesillere aktarılan ve sevilen, gerçek manada küresel bir marka haline gelmiş tek scooter markası.
Vespa piyasaya sürülür sürülmez sevenleri bir araya geldi. İlk Vespa’nın üretildiği 1946 yılında bile çok sayıda Vespa sürücüsü, bu tutkularını paylaşmak istedi; İtalya’da ve yurtdışında ilk Vespa Kulüpleri bu tarihte kuruldu. Günümüzde Vespa Dünya Kulübü ile ilişkili 56 Ulusal Vespa Kulübü ve 780’den fazla kayıtlı yerel Vespa Kulübü bulunuyor. Bu kulüplerin dünya çapındaki üye sayısı 67 binden fazla. Geçen yıl sadece İtalya’daki Vespa hayranları için 100’den fazla yarışma düzenlendi.
2014 yılında Mantova’da düzenlenen Dünya Vespa Günleri’ne Avrupa’nın dört bir yerinden ve Arjantin, Brezilya, İsrail, ABD, Ürdün ve Kuveyt gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden 10 binden fazla Vespa geldi.
Vespa Dünya Günleri hakkında ayrıntılı bilgiyi www.vespa.com adresinde ve facebook.com/vespa gibi resmi sosyal medya adreslerinde bulabilir; twitter.com/vespa_official adresinden veya #vwd2015 etiketiyle takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Euro fiyatlarını siz hesaplayın ama Türkiye’de sene başında ÖTV ile 250 bin liranın üzerinde satılmaya...
Yüzde 150’lik ÖTV diliminde olan modellerin, vergiler hariç liste fiyatı 458.102 TL olan yeni E...
B Segmentinde Yüksek Performans: İzmitli i20, 1.6 lt turbo motoruyla 204 beygir güç üreterek segmentineheyecan...
Mercedes-Maybach’ın SUV segmentine seri olarak üretilen ilk girişi, içerik ve fiyatlandırma açısından ızgarasındaki amblemi yaşıyor. GLS...
Jeep 2020 Yılını Rekorla Kapatacak! Özgürlük, tutku ve macera severlerin ortak noktası Jeep; performans ve...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...
Intercity İstanbul Park’ta 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği...
13-15 Kasım’daki Formula 1 yarışı SEYİRCİSİZ olacak. İstanbul Valiliği tarafından seyirci girişi yasaklandı. sebep PANDEMİ.