Continental’de “Akıllı Taşımacılık Sistemi” nin başına Seval Öz getirildi

  • 29 Eylül 2014
  • 1.112 kez görüntülendi.
Continental’de  “Akıllı Taşımacılık Sistemi” nin başına Seval Öz getirildi

Continental’den “akıllı atak”: Continental’in Yeni “Akıllı Taşımacılık Sistemi” Seval Öz’e Emanet

Continental gelecek dönem taşımacılık faaliyetlerini üst seviyelere taşıyabilmek için, yeni iş alanları ve uzmanlara yatırım yapıyor.
Akıllı Taşımacılık Sistemi (Intelligent Transportation System-ITS) ve etkileşimli araçlar konusunda iddialı planları olan Continental yeni kurduğu birimin yönetimine Google’ın “İnsansız Araç Projesi”ni yürüten Seval Öz atandı.
Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, geleceğin taşımacılık sistemine de öncülük edecek yeni planlarında kritik önem taşıyan bir adım atarak “Akıllı Taşımacılık Sistemi (Intelligent Transportation System-ITS) üzerine çalışacak uluslararası bir ekip kurma hazırlıklarına başladı. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kaliforniya’daki Silikon Vadisi olacak olan ve Continental Akıllı Taşımacılık Sistemleri LTD. ŞTİ. olarak adlandırılacak yeni birime Seval Öz CEO olarak atandı. Seval Öz, daha önce Google’ın “İnsansız Araç Projesi”nin yürütmüştü.

“Akıllı Taşımacılık Sistemi (Intelligent Transportation System – ITS)” nedir?
Taşıma ve trafik sistemlerinde kullanılan geniş çaplı ve akıllı ağ tabanlı iletişim sistemi olan ITS, gelecek dönemde tüm araçları yepyeni bir trafik ekosisteminin parçası yapacak. Continental trafik sıkışmaları, trafikten kaynaklanan hava kirliliği ve sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazaları gibi küresel taşımacılık sorunlarına çözüm üretecek bir platform olan ITS’in temel bileşenlerinin ana tedarikçilerinden biri olup, yeni açtığı merkezle bu platformu geliştirmeye kendini adayacak.
Continental ile birlikte çalışmalarına devam edecek olan Seval Öz konuyla ilgili “Continental’in alanında uzmanlaşmış, birinci sınıf mühendislik hizmetlerinin geliştirilmesi için kurulan bu yepyeni merkezle görevimiz, teknoloji ve otomotiv sektörü arasında güçlü bir işbirliği oluşturmak. Bu sayede mobilite ve güvenlik düzeyini daha da yukarı seviyelere çıkaracağımıza inancım sonsuz” şeklinde açıklama yaptı.
Bugün dünyada kullanılan her dört aracın üzerinde Continental’in sürüş deneyimini daha güvenli, çevre dostu ve konforlu seviyelere çıkaran çözüm, ürün ve sistemleri var.
Seval Öz, daha önce insansız araç üretimine ilişkin iş geliştirme ve pazarlama çalışmalarından sorumlu olduğu Google’da “İş Geliştirme Müdürü” olarak görev almıştı. Bu yıl San Francisco’da PWI Teknoloji’de Kadın Hareketi Cesaret Ödülü’nü kazanan Öz, yüksek lisansını yüksek başarı derecesiyle Wharton Business School’dan almış, Wellesley Koleji’ni üstün başarıyla tamamlamış ve M.I.T Üniversitesi’nden “Ekonomi ve Siyasi Bilimler” bölümünde lisans eğitimini almıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Tofaş, 225 milyon dolarlık yatırım ve 2 sene süren bir geliştirme ve üretim sürecinden sonra,...
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
3 versiyonla yenilendi, Türkiye fiyatı belli değil daha. Panda, bir dizi küçük tasarım güncellemesinin bir...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...
Intercity İstanbul Park’ta 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği...