Fiat AEGEA; KOÇ AİLESİ ile Tanıştı

  • 06 Temmuz 2015
  • 1.411 kez görüntülendi.
Fiat AEGEA; KOÇ AİLESİ ile Tanıştı

Fiat’ın Aegea, Koç Ailesi ve holding üst düzey yöneticilerine detaylı olarak tanıtıldı.

Koç Holding’de gerçekleştirilen etkinlikte; Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ile Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Ege’yi yakından inceledi, test etti.

Tofaş yeni otomobili Aegea’yi kullanan Rahmi Koç, otomobile tam not verdi. Yeni modelin Rahmi Koç’un onayını alması, Tofaş için büyük önem taşıyor. Çünkü duayen işadamı uzun yıllardır Bursa ve Ford Otosan’ın Gölcük tesislerinde üretilen araçlarla yakından ilgileniyor, hatta test ediyor.

Mustafa Koç yeni sedan otomobilin üretileceği Tofaş’ın Bursa fabrikasının Fiat Chrysler Automobiles’in (FCA) EMEA Bölgesi’ndeki en gelişmiş üretim merkezlerinden biri olduğunu belirterek, Aegea projesinin dünya çapında önemli bir örnek teşkil ettiğini söyledi.

Aegea’nın FCA ve Tofaş için önemli bir hamle olacağına inandığını kaydeden Koç, şöyle devam etti:

“Ülkemiz otomotiv sanayinin dünya ile entegrasyonu ve Ar-Ge alanında gerçekleştirdiğimiz atılımlar hem ekonomimize önemli katma değer sağlıyor hem de rekabet avantajımızı güçlendiriyor. Otomotiv sanayimizin bugün geldiği nokta hepimizi gururlandırıyor. Biz de Koç Topluluğu olarak, ülkemize ve sanayimize olan inancımız ile yatırımlarımızı var gücümüzle sürdürüyor, Ar-Ge gücümüzü artırmak için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri de Tofaş’ın yeni projeleridir. Fiat Aegea Projesi, Türkiye’nin binek otomobil Ar-Ge’sinde rüştünü global anlamda ispat ettiği, bizlere yeni ufuklar açacak bir girişimdir. Tofaş, Kasım’da ülkemizde satışına başlayacağı bu güzel otomobil ile başarılarını daha da öteye taşıyacak. Yeni sedanın özellikleri itibariyle, hem Türkiye’de hem de yurt dışı pazarlarda önemli bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyorum.”

Kasım’da satışa çıkacak

FCA Stil Merkezi ve Tofaş Ar-Ge ile işbirliği ile geliştirilen yeni kompakt sedan, WCM – Dünya Klasında Üretim’de Altın Seviyeye ulaşan, dünyanın en iyi ve yenilikçi üretim tesislerinden biri olan Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilecek. Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni Fiat kompakt sedan, EMEA bölgesindeki 40 ülkede kademeli olarak satışa sunulacak. Fiat’ın yeni kompakt sedanı Ægea proje ismiyle, İstanbul Autoshow 2015’te ilk kez tüketicilerle buluşmuştu. Türkiye’yi batıya bağlayan Ege Denizi’ne atıfta bulunan proje ismi; aynı zamanda Fiat Chrysler Automobiles tarafından stratejik olarak her zaman büyük önem taşıyan Türkiye’ye övgü niteliği de taşıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...