Kış lastiği uygulaması başladı, stoklar tükendi

  • 12 Aralık 2014
  • 1.135 kez görüntülendi.
Kış lastiği uygulaması başladı, stoklar tükendi

Türkiye genelinde kış lastiği uygulaması 1 Aralık itibariyle başlarken, kış lastiği satışları Kasım ayında önceki aya göre iki kat arttı.

İnternetten alışverişin favori adreslerinden Hizlial.com’un satış verilerine göre, 2014 yılı itibariyle kış lastiği satışlarının yüzde 30’u Kasım ayında gerçekleşti. Kış lastiğine en fazla talebin olduğu üç il ise yüzde 32 ile İstanbul, yüzde 10 ile Ankara ve yüzde 7 ile Konya oldu.
Türkiye genelinde kış lastiği uygulaması 1 Aralık itibariyle başlarken, kış lastiği stokları Kasım ayında tükenme noktasına geldi. İnternetten alışverişin favori adreslerinden Hizlial.com’un satış verilerine göre, sürücülerin kış koşullarında daha fazla güvende olmasını sağlayan kış lastiklerinin en fazla satın alındığı üç il İstanbul, Ankara ve Konya.
Çok sayıda kış lastiği markasını tüketiciyle buluşturan Hizlial.com’da, Kasım ayında kış lastiği satışları Ekim ayına göre iki kat arttı. 2014 yılı itibariyle kış lastiği satışlarının yüzde 30’u Kasım ayında gerçekleşti. Satışların yüzde 32’si İstanbul’da, yüzde 10’u Ankara’da, yüzde 7’si ise Konya’da yapıldı.
Kış lastiği hayat kurtarıyor
Bazı tüketiciler kış lastiğini kar lastiği ile karıştırarak kış lastiğinin karlı havalarda kullanılması gerektiğini düşünse de, sıcaklığın 7 derecenin altına düştüğü tüm koşullarda, sulu karda, buzda, don bölgelerinde hatta ıslak asfaltta kış lastikleri araçların daha güvende olmasını sağlıyor.
Türkiye’de şehirlerarası karayollarını kullanan kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, kamyonet ve A türü yetki belgelerine sahip otomobillerde her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasındaki dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunlu. Standart lastiklerin aksine düşük sıcaklıklarda sertleşmeyen kış lastikleri, yolda daha iyi bir tutuşa sahip ve daha kısa mesafede aracın durmasını sağlayarak sürüş güvenliğini artırıyor.
Hizlial.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Kaan Dönmez, “Kış lastiği uygulamasının başladığı 2012 yılından bu yana bu ürünlerin Hizlial.com’da arama oranının çok hızlı bir şekilde arttığını gördük. Ancak, satın alma hızı düşüktü. 1 Aralık tarihi yaklaştıkça satışlarda patlama yaşandı. 1 Aralık sonrasında da talep devam ediyor. Özellikle kış şartlarının ağırlaşmasıyla bu talebin daha da artacağını düşünüyorum” dedi.
Hizlial.com hakkında:
Gold Grup’un teknoloji alanında 1990 yılından bugüne edindiği tecrübe ve birikimiyle 2007 yılında kurulan Hizlial.com, bilgisayardan beyaz eşyaya, mobilyadan takıya, kozmetik ürünlerden mutfak eşyalarına kadar, 22 kategoride 400 binden fazla farklı ürün sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmayı bir yaşam ilkesi olarak gören Hizlial.com, cazip fiyat avantajlarını hızlı ve güvenli hizmetiyle birleştirerek ayrıcalıklı bir e-ticaret deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır. Bilişim 500’ün 2012 yılında B2C e-ticaret kategori birincisi olan Hizlial.com Türkiye’de e-ticaretin gelişmesindeki en önemli işletmelerden biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Tofaş, 225 milyon dolarlık yatırım ve 2 sene süren bir geliştirme ve üretim sürecinden sonra,...
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...