KIŞ LASTİĞİNDE GOODYEAR “UltraGrip Coach” GÜVENLİĞİ

  • 11 Kasım 2013
  • 1.103 kez görüntülendi.
KIŞ LASTİĞİNDE GOODYEAR “UltraGrip Coach” GÜVENLİĞİ

1 Aralık’tan itibaren kış lastiği yasası devreye giriyor. Goodyear’ın, otobüsler için özel olarak geliştirdiği kış lastiği UltraGrip Coach, üstün güvenlik ve konfor özellikleriyle sürücülerin kış lastiği tercihi oluyOR.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, Avrupa’da ve Türkiye’de otobüslere özel geliştirip satışa sunduğu, Goodyear Ultra Grip Coach ile “Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller İle Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmelik”e uymak mümkün. Türkiye gibi sert kış koşullarına sahip coğrafyada önlem almadan yola çıkan sürücüler, üstün tutunma sağlayan özel bir çeker aks lastiği UltraGrip Coach ile güvenle yolculuk yapacak. UltraGrip Coach, buzlu yolların olduğu ve ani kar yağışlarının ciddi gecikmelere sebep olduğu hatlarda ulaşım sağlayan otobüslerin olası kazalarını önlemesinin yanı sıra, araçların yolları kapatmasına ve gecikmesine de engel olacak.

Goodyear Ultra Grip Coach, etkileyici lastik etiket derecelerine sahip… Ultra Grip Coach_01 OTOGÜNDEM

Goodyear UltraGrip Coach geniş diş tasarımı ve taban genişliği kış koşullarında yalnızca daha yüksek kilometre performansıyla üstün çekiş ve yol tutuş sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda düşük gürültü seviyesi ile konforlu ve sessiz bir yolculuk yapma imkanı sunuyor. Yarı açık omuz yapısı ve yüksek kanat yoğunluğu sayesinde karlı ve buzlu yollarda üstün tutuş performansı sağlarken, yeni nesil petek kanatlar ile yüksek taşıma performansı ve düzenli aşınma özelliğiyle uzun süreli kullanım olanağı sunuyor. Bilgisayarda tasarlanan kanal şekli ile blokların ayrıştırılması, yüksek oranda çekiş sağlarken gürültü ve taş girme oranınını da düşürüyor.

Lastikte kullanılan yeni desen ve TravelMax teknolojisi, modern otobüslerin tasarımlarına ve karmaşık bağımsız süspansiyon sistemlerine uyumlu olarak piyasaya sunuluyor. Bu teknolojiler Sileflex diş birleşimine, asimetrik tasarıma ve en yeni karkas tasarımlarına sahip. Bu lastiğin sunduğu başka bir avantaj da, 295/80R22.5 ebadında artırılmış yük taşıma kapasitesi sunması; bu da, 3750 kilograma karşılık gelecek şekilde yük endeksinin 154 olmasını sağlıyor. UltraGrip Coach lastikleri, 295/80R22.5 ve 315/80R22.5 ebatlarıyla Türkiye pazarında tüketicilere sunuluyor. UltraGrip Coach otobüs lastikleri ayrıca, ıslak yolda tutuş sınıfında C derecesi ile 72 ve 73 dBA tek dalga gürültü düzeylerinde etiket değerine sahip.

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Mahmut Sarıoğlu, “UltraGrip Coach lastiklerimiz, geçen seneden bu yana pazarda yer alıyor ve olumlu geri bildirim alıyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlanan yönetmelik dahilinde, ticari araçların 1 Aralık 2013 tarihinden itibaren kış lastiğine geçme zorunluluğu bulunuyor. UltraGrip Coach lastiğimizin performans kriterleri, kış koşullarında seyahat eden otobüs kullanıcılarının ihtiyaçlarını, beklentilerin üzerinde karşılayarak, kazaların yaşanmasına ya da yolların kapanmasına engel oluyor. Bu bağlamda kış lastiğinin öneminin altını bir defa daha çizmek istiyoruz.” dedi.

Mükemmel performans ve müşteri memnuniyeti yapılan testler sonucunda kanıtlanan UltraGrip Coach, otobüsler için özel olarak üretiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
3 versiyonla yenilendi, Türkiye fiyatı belli değil daha. Panda, bir dizi küçük tasarım güncellemesinin bir...
Euro fiyatlarını siz hesaplayın ama Türkiye’de sene başında ÖTV ile 250 bin liranın üzerinde satılmaya...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...
Intercity İstanbul Park’ta 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği...