LEXUS, Türkiye Pazarında

  • 11 Mayıs 2015
  • 1.084 kez görüntülendi.
LEXUS, Türkiye Pazarında

“ARTIK HİÇ BİRŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK” LÜKS OTOMOBİL KAVRAMI LEXUS İLE DEĞİŞECEK

Otomobilde lüks kavramına yeni standartlar getiren Lexus artık Türkiye’de. Premium otomobil pazarında “müşteri odaklılık” kavramını yeniden tanımlayan Lexus, yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye’de de satışa sunulmaya başlanacak.

Lexus, üretilmeye başlandığı 1989 yılından itibaren dünyanın en itibarlı otomobilleri arasında başı çekiyor. Göz alıcı şıklığı, kalitesi ve performansı ile farklı olmak isteyenlerin tercihi olanLexus, Türkiye’de de yeni bir dönemin öncülüğünüüstlenecek.Lexus,müşterilerinin karşısına ilk defa yaşayacakları birdeneyim ve yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacak.Dünyanın bir çok ülkesinde “Lexus kullanmak bir ayrıcalık” olarak görülürken, uzun bir süredir Lexus’un gelişini bekleyen Türkiye’deki lüks marka müşterileri için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Lexus, “Müşteri Odaklılık” Kavramını Lüks Segmentte Yeniden Tanımlayacak

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye’de uzun süredir Lexus’a bir talep olduğunu belirterek “Bu konudabirsüredirçalışıyorduk. Ürüngamınınyenilenmesivefarklı motor seçeneklerininpazarasunulmasıilebirlikteLexus’ubekleyenTürkhalkınınkarşısındayız. Lexuspremiumsegmentte “müşteri odaklılık” kavramını yeniden tanımlayacak. Türkiye’de ki lüks segment müşterileri iyi eğitimli, kültürlü, sık seyahat eden ve beklentileri yüksek olan bir kitle. Lexus markasının Türkiye’de olma nedeni de budur. Artık Türkiye’de yaşayan premiumsegment müşterileri hak ettikleri deneyimi yaşayabilecekler” dedi.

Dünyanın 80 ülkesindesatıştaolanLexus’un Türkiye operasyonlarının Toyota TürkiyePazarlamaveSatış A.Ş. tarafındanyürütüleceğinide sözlerineekleyenBozkurt şunları söyledi;

“Müşterimizin karşısına yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacağız. Lexus kalitesiyle doğru orantılı bir hizmet anlayışını müşterilerimiz Lexusshowroom’una girdiği andan itibaren hissedecek. Öncelikle İstanbul’da açacağımız bir showroom ile Türkiye pazarına giriş yapacağız. Tüm süreçlerde yaşattığı müşteri deneyimi ile farklılığını ortaya koyan Lexus, Japonların huzuru hissettiren “Omotenashi” felsefesini kendine temel olarak alıyor. Kişiye özel bir misafirperverlik anlayışının karşılık bulduğu “Omotenashi” felsefesiile müşterilerimize Lexus Müşteri Deneyimini otomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşatacağız. Lüks segment müşterileri daha önce hiç yaşamadıkları bir müşteri deneyimi yaşayacaklar…”

2014.06.26

2014.06.26

Bozkurt, yeniteknolojiile Lexus içingeliştirilen 2.0 lt’likmotorlarınTürkiye’dekivergisistemiaçısındanönemliavantajlarsağlayacağını da kaydederek “Bu motorlarasahipLexus’larıngelecekolmasıLexus’ubekleyenTürkmüşterilerimizarasındabüyükheyecanyaratacağınainanıyoruz.Uzunyıllardırbeklenen Lexus ilelükstüketicininbeklentilerinikarşılayacağız” şeklindekonuştu.
Lexus RCF.
İstanbul Autoshow’daLexus modelleri de olacak

İstanbul Autoshow’da beğenilere sunulacak olan Lexus’un satışına 2015 yılının son çeyreğinde premium markalarilerekabetedecekbirfiyatpolitikasıylabaşlanacak. 2015 yılıiçin30 ila 50 adet aralığında belirlenen satış hedefi, önümüzdeki 5 yıl içinde yıllık 1000 adetlik bir rakam olarak hedefleniyor.

İstanbul’daaçılacak Lexus showroomunda IS, NX, GS, RX, LS ve RC modellerisatışasunulacak. Premium segmenttehibrit motor seçeneğinisunan ilk markaolanLexus’un 2014 yılı global satışlarınınyüzde 26’sı hybrid modellerdengeliyor. Bununyanında, her modelininbirhibritversiyonubulunuyorveTürkiye’deisteyenmüşteriler de hibritmotorlu Lexus modellerinesahipolabilecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Tofaş, 225 milyon dolarlık yatırım ve 2 sene süren bir geliştirme ve üretim sürecinden sonra,...
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...