Mazda: Nobel Barış Ödülü sahipleri başarı zirvesi düzenledi.

  • 15 Aralık 2014
  • 1.156 kez görüntülendi.
Mazda: Nobel Barış Ödülü sahipleri başarı zirvesi düzenledi.

14. Nobel Barış Ödülü Sahipleri Dünya Zirvesi yaklaşık 4100 katılımcıyı çekti

• Etkinliğin diğer ev sahibi Mazda ise gençlik atölyesinde Mairead Maguire’i ağırladı
Geçen hafta sonu Roma’da düzenlenen 14. Nobel Barış Ödülü Sahipleri Dünya Zirvesi’nde çok sayıda ilham veren kişi katıldı ve etkileyici konuşmalar yapıldı. Üç gün süren ve yaklaşık 4,100 katılımcıyı çeken etkinlik, barış ve gelişim odaklı kişiler olan Jody Williams ve Shirin Ebadi gibi Nobel Barış Ödülü sahipleri ve daha iyi bir dünya için çözüm arayışında olan tüm dünyadan kuruluşları ağırladı. Bu yıl da zirvenin öncü ortaklarından biri olan Mazda, ikinci “Mazda Make Things Better” Ödülü’nün lansmanını yaptı ve resmi ulaşım aracı olarak Mazda6’lardan oluşan bir filoyu etkinliğin hizmetine sundu.
Mazda Motor Corporation Küresel Satış ve Pazarlama Departmanı başkanı ve genel müdür olan Yasuhiro Aoyama şunları söyledi: “Nobel Barış Ödülü sahipleri şüphesiz ki dünyanın en önemli ve takdire değer mücadeleci kişileridir. Bu etkinliğin, Mazda içindeki kendi düşüncemiz olan “iyi bir neden için geleneklere meydan okumanın” en iyi somut örneği olduğunu hissediyoruz.”
Geçen yıl düzenlenen zirvede verilmeye başlamış olan Mazda Make Things Better Ödülü, dünyada bir farklılık yaratmayı amaçlayan parlak ve genç zihinleri destekliyor ve kazanan projeyi daha da ileriye taşımak adına 10,000 Euro ödül sunuyor. Modern savunma amaçlarının yenilikçi kullanımını teşvik eden bu yılki yarışmanın lansmanı, 200 katılımcıya ev sahipliği yapan Mazda Gençlik Zirvesi atölyesinde yapıldı.
İlk Mazda Make Things Better Ödülünü kazanan Anti Junkkari, enteraktif radyo programlarını kullanarak Afrika’daki silah şiddetinin tehlikeleri konusundaki farkındalığı arttırma projesini anlattı. Ayrıca bu yıl özel konuk olarak katılan Mairead Maguire, genç dinleyicilerle barışı teşvik etme hakkında konuştu. Gelecek yılın zirvesi Atlanta, ABD’de yapılacak.
Mazda Kuzey Amerika Operasyon Başkanı ve CEO’su James O’Sullivan: “Bu deneyim bana bir kez daha zirvenin ne kadar değerli ve aslında gerekli olduğunu gösterdi. Başarıları kutlarken, etkinlik bir yandan da dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmek için bireylerin, kurumların ve şirketlerin geleneklere meydan okuması gerektiğini açıkça vurgulamış oldu” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...