Mercedes Benz A180d Sedan

  • 24 Ağustos 2019
Mercedes Benz A180d Sedan

Kompakt sedan segmentindeki rekabet epey kızışmışken, Mercedes’de premium ligde A sedan ile yerini aldı.

A sersi son nesliyle tasarım konusunda iddialı. Uzunca bir süre Hatcback karoser ile olan model, şimdi sedan karoser ile trend oldu. A serisi sedanın ön bölümde büyük değişim yok. Mercedes A Serisi, CLa’dan ön bölümdeki, tampon ve far grubu ile ayrılıyor. Profilden baktığınızda ise CLA’yı andıran A Serisi, arka bölümde de kendine has yapısıyla dikkat çekiyor. 4549 mm. uzunluk, 1796 mm. genişlik ve 1446 mm. yüksekliğe sahip A sedanın, aks mesafesi ise 2729 mm. Bu değerler ile  A Serisi sedan, CLA’dan daha kısa, daha dar, daha yüksek karoser ölçülerine sahip. Aks mesafeside birebir aynı.

Kokpittte neler var?

Kokpite geldiğimizde modelin tasarımı A Serisi Hatcback ile aynı. Çift parçalı gösterge paneli ve multimedya ekranı oldukça şık görünüyor. Havalandırma ızgaraları ve içeride kullanılan kaplamalar otomobilin şıklık çıtasını yükseltmiş durumda. Eşya gözü konusunda A serisi sedan, yeterli düzeyde. Kapı içlerinde de fazlasıyla alan sunulmuş. Arka bölümde baş ve diz mesafesi sınıf ortalamalarında.

Hangi motor ile geliyor?

Modelin kalbinde 1.5 litrelik dizel motor yer alıyor. Bu motor 116 HP güç ve 250 Nm tork üretiyor. 7 ileri DCT şanzıman ile kombine edilen otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 8.1 saniyede tamamlıyor. Fabrika verilerine göre karma tüketim değeri ise 5.4 litre. Şanzıman geçişleri konusunda model başarılı. Konforlu geçişlere sahip. Tüketim konusunda da otomobil ekonomik olmayı başarıyor. Burada sürüş şekilleri, A sedanın en büyük destekçisi. Biz testimiz sırasında 7 litre bandının altına kolayca indik.

Sedan karoser A Serisi’nde beklenen bir tercihti. Şıklık konusunda da aynı etkiyi verebiliyor. Aracın içi lüks bir yapı sunarken, motor ise ekonomik olmayı rahat bir şekilde başarıyor. Performans konusunda da doyurucu olan modelin fiyatı ise 301.400 TL . http://www.otomobilden.com.tr

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ