OTONOMİ Tüm Hızıyla Eylül’e Hazırlanıyor

  • 17 Mayıs 2015
  • 1.066 kez görüntülendi.
OTONOMİ Tüm Hızıyla Eylül’e Hazırlanıyor

Başkent Ankara’da yapımı hızla süren Avrupa’nın EN BÜYÜK OTOMOTİV YAŞAM MERKEZİ’NİN faaliyete geçişi için geri sayım başladı.

OTONOMİ, Eylül ayında faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Esenboğa yolunda 375 dönümlük alan üzerinde yapımı hızla süren ve Kent’teki tüm oto galerilerini bünyesinde toplayacak “OTONOMİ”, Eylül ayında faaliyete geçecek. 551 showroom ve 10 oto plazanın yanı sıra otel, akaryakıt istasyonu, cafe-restoran, banka, noter, cami, trafik tescil ve kuru temizlemeden kırtasiyeye kadar çeşitli yaşam alanlarıyla adeta küçük bir şehir olacak.
OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç: “Kar amacı gütmeden, tamamen öz sermaye ile 850 milyon lira yatırımla gerçekleştirilen OTONOMİ, 5 bin kişiye istihdam sağlayacak’’ dedi.
Başkent Oto Galericiler Derneği tarafından Mayıs 2013’te, Esenboğa yolunda 375 dönümlük alan üzerinde temeli atılan proje, iki yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanarak faaliyete geçiyor. Yaklaşık 850 milyon lira ile Ankara’daki en büyük özel sektör yatırımlarından biri olan mega proje, otomobil tutkunlarını, bu işin ticaretini yapanlarla prestijli, özel bir mekanda buluşturacak. OTONOMİ, galerilerin yanı sıra sosyal donatı ve yaşam alanları ile sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da benzeri olmayan bir proje.
Ankara’da yapımı hızla süren Avrupa’nın en büyük otomotiv AVM’sinin faaliyete geçişi için geri sayım başladı. Başkent’teki tüm oto galerilerini bünyesinde toplayacak OTONOMİ, Eylül ayında faaliyete geçmeye hazırlanıyor.
Günde 11 Bin Ziyaretçiyi Ağırlayabilecek
OTONOMİ, günlük 11 bin ziyaretçi ağırlayacak ve yapılan trafik etütlerinde 9 bin aracın aynı anda giriş çıkış yapabileceği kapasitede tasarlanmış. Otomobil ya da başka bir motorlu araç almak isteyenler, sıfır ya da ikinci el, aradığı her modeli, aynı anda 12 bin aracın sergileneceği OTONOMİ’de bulabilecek. Alıcı beğendiği ve satın almaya karar verdiği aracı OTONOMİ içerisindeki pistte test edebilecek, aracın A’dan Z’ye tüm kontrolünü yaptırabilecek. Bu kontrol sonucu sağlam çıkan araca OTONOMİ tarafından 1 yıllık garanti verilecek.
Noter, banka, trafik tescil büroları gibi kamu hizmet binalarının da hizmet vereceği OTONOMİ’den araç satın alanlar, gönül rahatlığı içinde buradan ayrılabilecek.
OTONOMİ de insanların keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla hemen her gün değişik etkinlikler düzenlenecek. Otomobil tutkunları, araç satın almayı düşünmeseler bile hafta içi ya da hafta sonu aileleriyle birlikte burada keyifli bir gün geçirebilecekler.
Ankara Trafiği Rahatlayacak
İçişleri Bakanlığı’nın 2008 yılında yayımladığı genelge ile kent merkezinde faaliyet gösteren oto galerilerinin tamamına şehir dışına taşınma zorunluluğu getirildiğini anımsatan Erkoç, “Ankara dışındaki tüm illerde genelgenin gereği yapıldı. Ankara’da da valilik ve belediye, genelgenin gereğini yerine getirmek için OTONOMİ’ nin tamamlanmasını bekliyor. Bu nedenle bu iki kurumdan büyük destek görüyoruz. OTONOMİ tamamlanır tamamlanmaz, kent merkezinde oto galerilerinin faaliyeti yasaklanacak” diye konuştu.
Ankara trafiğinin, 13 binin üzerindeki aracın çekilmesiyle rahatlayacağını belirten Erkoç, oto galerilerin yoğunlaştığı Emek, Bahçeli, Aydınlık evler, Cebeci ve Çankaya’daki kaldırım işgalleri, otopark sorununun da son bulacağına işaret etti.
Tüm Yatırımcılar İçin Cazip
OTONOMİ’nin, kamu yararına yapılan bir proje olduğu için yatırımcılar için son derece cazip olduğunun altını çizen Erkoç, “OTONOMİ de Kent merkezinde yeni yapılan konut ya da iş yerlerinin metrekare fiyatları 7-8 bin lira iken OTONOMİ de 2 bin 500 liradan başlıyor. Bu nedenle de yüzde 92 doluluk oranını yakaladık. Sadece oto galericiler değil, yatırım arayışındaki herkes OTONOMİ’ ye ilgi gösteriyor” diyor.
Erkoç, OTONOMİ’yi havalimanının yanı başında kurarak hedef kitlesini genişlettiklerini, Türkiye’nin her yerinden bir saatte OTONOMİ’ye ulaşmanın mümkün olacağını kaydediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
3 versiyonla yenilendi, Türkiye fiyatı belli değil daha. Panda, bir dizi küçük tasarım güncellemesinin bir...
Euro fiyatlarını siz hesaplayın ama Türkiye’de sene başında ÖTV ile 250 bin liranın üzerinde satılmaya...
Yüzde 150’lik ÖTV diliminde olan modellerin, vergiler hariç liste fiyatı 458.102 TL olan yeni E...
B Segmentinde Yüksek Performans: İzmitli i20, 1.6 lt turbo motoruyla 204 beygir güç üreterek segmentineheyecan...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...
Intercity İstanbul Park’ta 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği...
13-15 Kasım’daki Formula 1 yarışı SEYİRCİSİZ olacak. İstanbul Valiliği tarafından seyirci girişi yasaklandı. sebep PANDEMİ.