Peugeot’dan Engelsiz Filmlere sürdürülebilir destek

  • 20 Nisan 2015
  • 1.153 kez görüntülendi.
Peugeot’dan Engelsiz Filmlere sürdürülebilir destek

Peugeot, gerekli koşulların sağlanamaması nedeniyle sinemaya gidemeyen engellilerin önündeki engellerin kalktığı “Ankara Engelsiz Filmler Festivali’ne” üçüncü yılında da destek oluyor.

2013 yılında ilki gerçekleşen, engeli olan ya da olmayan tüm sinemaseverlerin bir arada film izleyebildiği ve 3 senedir Peugeot Türkiye’nin destek verdiği “Ankara Engelsiz Filmler Festivali” 21 – 26 Nisan tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşuyor.
Gösterim ve etkinliklerin ücretsiz olduğu festival, bu yıl da ortopedik engelli sinemaseverlerin erişimine uygun olan Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu ile Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Festival’de filmlerin tamamı görme engelliler için sesli betimleme, işitme engelliler için ise ayrıntılı altyazı ve işaret dili ile sunuluyor. Engeli olmayan seyirciler ise kulaklıkla filmleri takip edebiliyor. Tüm Festival mekanları ortopedik engelli sinemaseverlerin erişimine uygun mekanlardan seçiliyor. Festival’de yönetmen ve film ekipleriyle yapılan söyleşiler, atölye çalışmaları işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleştiriliyor. Böylece engeli olan ya da olmayan tüm sinemaseverler Festival’i bir arada takip edebiliyorlar.
Canlandıranlar Festivaline yeniden destek…
Ayrıca, 2011 yılında kurulan ve animasyonla ilgili kişilerin bir arada olduğu Canlandıranlar Derneği tarafından bu yıl 3. kez Canlandıranlar Festivali düzenleniyor.
23 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival kapsamında yayınlanan Engelsiz film gösterimine Peugeot, 2014 yılında olduğu gibi bu yıl da Engelsiz Yaşam projesi kapsamında destek veriyor. 23 Nisan’da Beyoğlu Sineması’nda gösterilecek olan “Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış” filmi işitme engellilerin de izleyebileceği şekilde betimlenerek gösterilecek.
Peugeot Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önem doğrultusunda hayata geçirdiği ve Türkiye için önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olan “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi farklı etkinliklerle engelleri aşmaya devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
“DURMAK NEDEN” mottosu ile basının karşısına çıkan yeni TOYOTA Yaris, piyasaya 209.100 lira ile 336.300...
Hyundai, performanslı N model serisine Yeni Elantra ile devam ediyor. Üstün bir sürüşe sahip olan...
Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen dijital lansman ile tüm dünyaya tanıtıldı. ‘Lüks’...
İlk bakışta Porsche’ye benzese de, 228 beygir gücüyle ortaya çıktı Kağıt üzerinde, 2022 BRZ selefinin...
211.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...
Suzuki Ecstar Takımı’ndan Joan Mir 2020 MotoGP Dünya Şampiyonu Oldu! Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu...
Yazık çok yazık. Çok başarılı bir organizasyona imza at, ama işin sonundaki yapılan işgüzarlıkla berbat...
7. kez Dünya Şampiyonu oldu 2020 Formula 1 sezonunun 14. yarışı olanTürkiye Grand Prix’sini Mercedes-AMG...
  F1 Pilotu Lewis Hamilton İstanbul’da 7’nci Dubleyi Hedefliyor! Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden birisi...