PROJESİ SONLANDIRILAN MARKA HANGİSİ?

  • 24 Ekim 2019
PROJESİ SONLANDIRILAN MARKA HANGİSİ?

Japon devi otomotiv endüstrisinden çıkışını onaylamak için fuara katıldı.

“Otomobiller artık uzun vadeli planlarımızda bulunmuyor. Bu, öngörülen gelecek için cumhurbaşkanı Hidaka tarafından alınan bir karar, çünkü her iki arabayı da rakiplerinden ayıracak şekilde geliştirmenin bir yolunu göremedik. ” sözcüsü Naoto Horie bir İngiliz dergisine söyledi.

Referans verdiği iki otomobil, sırasıyla 2015 ve Tokyo gösterisinin 2017 baskılarında tanıtılan konsept otomobiller tarafından önizlendi. Spor Ride (resimde) olarak adlandırılan ilk, düşük bir düştü tasarıma sahip , 1.650 kiloluk Mazda MX-5 Miata boyutunda bir coupe olarak geldi. Formula 1’den ödünç alınan teknoloji kullanılarak Gordon Murray tarafından geliştirilen iStream üretim süreci kullanılarak inşa edildi. İkincisi, iki motosiklet çekmek için geliştirilen kompakt bir alıcı olan Cross Hub olarak adlandırıldı .

Tasarım çalışmalarının söylentileri üretime ulaşıyor ve otomotiv endüstrisi etrafında ilerliyordu, ancak tekrar tekrar ortaya çıkan konseptler bir seferde kalacak. Yamaha ve Murray, otomobillerin tasarımı giderek daha pahalı hale geldiğinde, dünyanın en büyük otomobil üreticilerine karlı bir şekilde rakip olamayacağına karar verdi.

Karar, otomotiv endüstrisinde sessiz, yıllarca süren bir varlığın sona erdiğini gösteriyor. Yamaha, Toyota’nın 1965’te tanıtılan 2000GT’yi geliştirmesine yardımcı oldu ve 1967 ile 1970 arasında modeli üretti. 351 örnek yapıldı. Daha yakın bir zamanda, orijinal XC90 ve ikinci nesil S80 de dahil olmak üzere 2005 ve 2011 yılları arasında bir avuç Volvo modelinde sunulan 4.4 litrelik V8 motoru üretti .

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ