PSA’nın motoruna ödül

  • 22 Haziran 2015
  • 1.120 kez görüntülendi.
PSA’nın motoruna ödül

PSA Grubu Tarafından Geliştirilen Üç Silindirli Turbo PureTech Motor Ödüllendirildi

« Engine Technology International » tarafından Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen 17. Uluslararası Motor Ödülleri çerçevesinde, 1,0L – 1,4L silindir hacimli motorlar kategorisinde PSA Grubunun geliştirdiği ve yenilenen Peugeot 208 ve 308 modellerinde sulunan üç silindirli turbo PureTech motor « 2015 Yılın Uluslararası Motoru » ile ödüllendirildi.

Bu ödül, Kuzey Fransa’da Douvrin’deki “Française de Mécanique” üretim merkezinde şimdiden 100 bin adedin üzerinde üretilmiş olan Puretech motorun başarısını taçlandırıyor.
Yakıt tüketiminde ve CO2 emisyon değerlerinde ortalama %18 azalma sağlayan ve son derece performanslı PureTech motor ailesi, 2012 yılından bu yana 640 bin adet yıllık kapasite ile Trémery fabrikasında üretilen 1,0L ve 1,2L atmosferik versiyonlar ile birlikte 2014’ten bu yana « Française de Mécanique » üretim merkezinde 320 bin adet yıllık kapasite ve Çin’de Xiangyang üretim merkezinde 200 bin adet yıllık kapasite ile üretilen 1,2L Turbo versiyonları içeriyor.
PSA Grubu, PureTech turbo motorlarına olan yüksek talebi karşılamak üzere, 2015 Mart ayında Trémery fabrikasında 200 bin adetlik bir ek kapasitenin tahsis edildiğini duyurdu.
Pure Tech motor ailesi Peugeot 208, 301, 308, 2008 modellerinde kullanılıyor.
Ödül töreninde bir konuşma yapan Güç Üniteleri ve Şasi Direktörü Christian Chapelle: « Km’de ortalama 110,3 gram CO2 emisyon değeri ile, PSA grubu bu alanda Avrupa’nın tartışmasız lideridir. 3 silindirli Turbo PureTech motorumuzun aldığı bu prestijli ödül Grubun mühendislik bölümünün benzinli motorlardaki bilgi ve deneyim birikimini mükâfatlandırıyor. Bu ödül, gittikçe daha düşük tüketimleri mümkün kılmak amacıyla PSA’nın Ar-Ge alanında sağladığı teknolojik ilerlemelerin gördüğü genel kabulün güzel bir ifadesini oluşturuyor» dedi.

Yılın uluslararası motoru ödülü hakkında:
Engine Technology International Dergisi tarafından düzenlenen, 34 ülkeden gelen 84 otomobil gazetecisinden oluşan bir uluslararası jüri tarafından değerlendirilen yılın uluslararası motoru ödülü otomobil üreticilerinin en çok değer verdiği ödüllerden biridir. Jüri, en iyi sürüş keyfini, en üst performansı, en iyi yakıt kontrolü sunan ve en ileri teknolojilerin içeren motorları belirlemek amacıyla en son modellerin test sürüşleri sonucunda hazırlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Tofaş, 225 milyon dolarlık yatırım ve 2 sene süren bir geliştirme ve üretim sürecinden sonra,...
2021 Mitsubishi Eclipse Cross bir stil yenilemesi aldı ve biraz tartışmalı arka tarafı değiştirdi. Aynı zamanda bilgi-eğlence sistemine...
Suzuki’nin Hibrit Atağı Swift’le Başladı! Türkiye’nin En Donanımlı Hibrit Otomobili Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt...
Dünya çapında yalnızca 150 tane satılacak Kısa süre önce New York moda şirketi Kith, Ronnie Fieg’in...
3 versiyonla yenilendi, Türkiye fiyatı belli değil daha. Panda, bir dizi küçük tasarım güncellemesinin bir...
2020 Formula 1 sezonunun 12. yarışı Portekiz Grand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton,...
2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı EifelGrand Prix’sini kazanan Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton, Michael...
Premium otomobil üreticisi Lexus; lüks, teknolojik ve sıra dışı tasarıma sahip otomobilleriyle öne çıkarken aynı...
B segmentinin iddialı oyuncularından Hyundai i20, merakla beklenen N versiyonuna kavuşuyor. i20 WRC ralli otomobilinden...
Intercity İstanbul Park’ta 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020 etkinliği...